Ливърпул победи Брайтън с 2:1 на "Анфилд" в мач от 30-ия кръг във Висшата лига. Брайтън излезе напред в резултата с гол на Дани Уелбек във 2-рата минута на двубоя, а домакините изравниха с гол на Луис Диас в 27-ата. Победното попадение за Ливърпул донесе Мохамед Салах, който се разписа в 65-ата минута.

Мачът започна вихрено за гостите, които отбелязаха гол в първите 120 секунди от мача. Дани Уелбек се възползва от шут на Адингра в противниковото поле и стреляйки от границата на наказателното поле откри резултата в мача.

Мърсисайдци веднага отговориха и започнаха да притискат футболистите на Брайтън. Още преди 20-ата минута Салах можеше да изравни, но два негови изстрела се оказаха неточни.

Натискът оказа резултат и в 27-ата минута домакините възстановиха паритета с гол на Луис Диас. Той дойде при изпълнение на третия ъглов удар за "червените".

Така първото полувреме завърши при резултат 1:1.

Началото на второто полувреме започна спокойно, докато не дойде 65-ата минута. Тогава Салах се разписа за 2:1. Мак Алистър прати технично топката към Салах, който веднага стреля и изведе Ливърпул напред.

Едва 6 минути по-късно, в 71-ата, Луис Диас реализира още едно попадение, но бе вдигнат флага на асистент арбитъра. След проверка през ВАР се оказа, че решението е точно и попадение за мърсисайдци нямаше.

В 90-а минута Фербруген направи изумително спасяване след изстрел на Салах и така резултата остана непроменен до края на срещата.