Арсенал поне временно се върна начело в класирането на Висшата лига след победа с 2:0 в гостуването на Уулвърхемптън.

Успехът не дойде лесно и до него се стигна с попадения в края на двете полувремена. Трите точки означават, че тимът на Микел Артета остава в борбата за титлата и възвръща настроението си след загубите от Астън Вила и Байерн (Мюнхен).

Снимка 662052

Източник: Gettyimages

Тази вечер "артилеристите" започнаха с натиск, но им липсваше точност при ударите. Домакините пък можеха да поведат след половин час игра, когато удар на Жоао Гомеш беше отклонен в гредата от Рая.

Манчестър Сити - Челси 1:0 в полуфинален мач за ФА Къп

Манчестър Сити най-сетне излъга Челси и ще играе на финал за ФА Къп

В герой за "гражданите" се превърна

Първоначалното предимство на Арсенал сякаш изчезна, но в 45-ата минута тимът откри резултата. Габриел Жезус успя да съхрани една топка в наказателното поле и тя стигна до Тросар, който макар да не я нацели добре, отправи неспасяем удар за 1:0.

През второто полувреме опасни ситуации липсваха, а преимуществото на Арсенал не водеше до нищо интересно.

Дълбоко в добавеното време, в 95-ата минута, Мартин Йодегор все пак донесе успокояващия втори гол с изстрел от малък ъгъл.

В класирането Арсенал води със 74 т. пред Манчестър Сити със 73 и Ливърпул със 71. Директните конкуренти обаче са изиграли мач по-малко.