Босненският Сараево поднесе сензацията в първите срещи от втория квалификационен кръг на Шампионската лига, след като надделя над белгийския вицешампион Генк с 2:1 като гост. Велдин Мухаремович отбеляза победния гол 4 минути преди края на мача.

Сараево поведе в резултата, след като Адмир Рашчич откри в 14-ата минута. Ханс Корнелис изравни в 27-ата минута, след като бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Милош Бабич. Вратарят Мухалем Алаим спаси удара от бялата точка, но бе безпомощен при добавката.

След това двата тима затвориха подстъпите към вратите и головите положения липсваха. За да се стигне все пак до 86-ата минута, когато Мухаремович донесе ценната победа за гостите, след пас на резервата Амир Туркович.

С гол на Маркус Албак още в 9-ата минута след центриране на Мортен Нордстранд, датският първенец ФК Копенхаген се наложи с 1:0 над Бейтар (Йерусалим). Евреите доиграха мача с 10 души, след като ганайският халф Дерек Боатенг в 51-ата и 53-ата минута си заработи 2 жълти картона.

Шотландският Рейнджърс си осигури комфортен аванс от два чисти гола срещу черногорския шампион Зета (Голубовци). Дейвид Уиър и Лий Маккълък се разписаха за "сините", съответно в 55-ата и 73-ата минути.

Успехът на Джърс е по-ценен, защото бе утвърден с намален състав - в 66-ата минута десният бек Алън Хътън бе изгонен, след като си изкара 2 жълти картона за 60 секунди.
С победите си като гости с по 1:0 Елфсборг (Шв) и Стяуа (Рум), съответно над Дебрецен (Унг) и Заглебие (Пол), могат спокойно да очакват реваншите.