Късен гол на Раби Матондо в 3-ата минута на добавеното време раздели точките в дербито на Шотландия между Рейнджърс и Селтик и пълната с емоции среща завърши при 3:3.

Мачът до голяма степен можеше да реши битката за титлата, тъй като преди началото на двубоя Селтик водеше с една точка. Разликата се запази и Селтик има сега 75, срещу 74 за сините и един мач по-малко.

Селтик примамва с титулярно място любимец на Юрген Клоп

Ето подробности

Основната заслуга за днешното възкресение на Рейнджърс е на белгийския им мениджър Филип Клеман. Той свърши превъзходна работа, като издигна тима обратно в битката след слабия им старт на сезона и трябваше отново да извърши спасителна работа днес след 0:2 за Селтик на полувремето.

Дайзен Маеда откри за Селтик още в 1-ата минута на срещата, а в 34-ата от дузпа мат О"Райли удвои. След почивката имаше дузпа и за Рейнджърс, от която капитанът им Джеймс Тавърниър намали. В 86-ата Абдала Сима изравни за 2:2 след асистенция на нигерийския нападател Сирил Десерс.

Шокиращо минута по-късно появилият се като резерва Адам Айда направи 2:3 за Селтик. Но в добавеното време с невероятно прецизно изпълнение, изстрел от лявата страна извън наказателното поле, Раби Матондо изравни за 3:3.