Олимпиакос победи категорично Милан с 3:0 във финала на Младежката Шампионска лига и вдигна трофея. Това е първи трофей за гръцки клуб в евротурнирите.

Първата част завърши при нулево равенство, а през второто полувреме гърците реализираха три попадения в рамките на шест минути, с които сразиха "росонерите".

Първо, в 60-ата минута Христос Музакитис се разписа от дузпа, отсъдена след проверка с ВАР заради игра с ръка на Дариуш Сталмах. Само минута по-късно Антонис Папаканелос удвои аванса на гърците. А В 66-ата минута Теофанис Бакулас оформи крайното с 3:0 с красива задна ножица.

В оставащото време "росонерите" потърсиха поне почетно попадение, но със своите спасявания Ангело Сина запази мрежата си суха.

Олимпиакос - Фенербахче 3:2 в мач от Лигата на конференциите