Ал Аин победи Ал Насър с 1:0 на стадион "Тахнун бин Мохамед" в Обединените арабски емирства в първа среща от четвъртфиналите  на азиатската Шампионска лига.

Домакините от Ал Аин успяха да стигнат до гол в 28-ата минута чрез Каку, но попадението не бе зачетено заради засада. Все пак Ал Аин успя да поведе в 44-ата минута, когато Суфиан Рахими порази вратата на Ал Насър.

Положението за Кристиано Роналдо и Ал Насър можеше да бъде още по-сериозно преди реванша в Саудитска Арабия, след като Рахими вкара още един топката в мрежата, но отново след намесата на ВАР голът не бе зачетен.

Аймерик Лапорт ще пропусне реванша, тъй като си изкара директен червен картон в добавеното време на срещата.

Реваншът между двата отбора в Саудитска Арабия ще се състои на 11 март от 21:00 часа.