Рейнджърс постигна знаменита победа с 3:2 като гост над испанския Бетис, за да си осигури първото място в група С на Лига Европа. Шотландците този път имаха повод за усмивки в Севиля, след като преди година именно там загубиха финала на турнира от германския Айнтрахт (Франкфурт).

Домакините се простиха с второто място, на което отиде Спарта (Прага), като малката утеха за "вердибланкос" е това, че все пак ще играят в Лигата на конференциите след нова година.

Брайтън нокаутира Марсилия в края и спечели група В, Аякс с утешителна награда

Ето подробности

На "Бенито Вийямарин" феновете видяха три гола в първите 20 минути, след като Абдалах Сима изведе гостите напред в 10-ата, Хуан Миранда изравни в 14-ата, а Сирил Десер върна "сините" напред в 20-ата.

Айосе Перес изравни отново в 37-ата преди Кемар Рууфи да осигури победата на гостите 12 минути преди края. Рейнджърс печели групата с 11 точки, докато Спарта остава на втора позиция след 3:1 като гост на Арис в Лимасол.