Атлетико Мадрид отстрани Интер с дузпи на осминафиналите в Шампионската лига след голяма драма в испанската столица.

"Дюшекчиите" сътвориха обрат и след редовното време и продълженията резултатът беше 2:1 за тях (и 2:2 общ).

Снимка 657251

При дузпите Интер направи цели три пропуска и логично изхвърча от турнира, макар че беше считан за един от фаворитите.

Срещата на "Сивитас Метрополитано" започна динамично и двата тима си размениха по едно положение, като първо Лино стреля опасно и Ян Зомер трябваше да спасява.

После и колегата му Облак се прояви добре при два удара на Дъмфрис.

Снимка 657252

В 33-тата минута Интер поведе след отлична атака. Николо Барела получи на левия фланг и отклони към Федерико ди Марко, който беше навлязъл в пеналта и стреля мигновено, за да открие резултата.

Само две минути по-късно обаче защитата на "нерадзурите" се провали при изчистването на една топка, Павар се намеси зле и Антона Гризман се възползва, за да нанесе удар за 1:1.

Двубоят остана двуостър и непредвидим, а Гризман се отчете с пропуск в началото на втората част.

В 76-ата минута Интер имаше златен шанс да реши всичко, когато Лаутаро изведе Маркус Тюрам на перфектна позиция за стрелба. Французинът обаче се изложи и не уцели вратата.

Оттам нататък Атлетико наложи все по-сериозен натиск, а смените на Диего Симеоне направиха отбора по-опасен.

Резервата Мемфис Депай първо удари гредата зад Зомер, а в 87-ата минута успя и да се разпише след пас на Коке - 2:1!

Снимка 657250

Точно при изтичането на добавеното време Родриго Рикелме можеше да се възползва от подаване на Гриман и да класира Атлетико напред, но мерникът му не беше точен и срещата влезе в продължения.

Там също не беше скучно и Тюрам направи нов пропуск за Интер, а Зомер спаси изстрел на Депай.

После играта се накъса, темпото спадна и се стигна до логична развръзка: дузпите.

От бялата точка Интер се пропука при второто си изпълнение, когато Алексис Санчес изпълни слабо и Облак спаси. После обаче Саул Нигес върна жеста и неговият удар също беше спасен.

Последва трети пореден пропуск и втори за Интер - този път на Дейви Клаасен, а Облак отново беше феноменален.

Оттам нататък Атлетико излезе напред в резултата, а всичко свърши с фатален пропуск на Лаутаро, който прати топката над вратата.