Наполи и Бенфика показаха, че са от отборите, които до голяма степен предпочитат зрелището за сметка на тактитата във футбола. Затова в Неапол зрителите на "Сан Паоло" видяха 6 попадения и лудо темпо на игра и краен успех за домакините, които триумфираха с 4:2.

Наполи бе по-добрият и деен отбор на терена през всичките 90 минути, но през първото полувреме съумя да стигне само до един гол, дело на Марек Хамшик в 20-та минута.

През втората част обаче зрителите видяха още 5 попадения, като за радост на тифозите на домакините, те бяха главно във вратата на Бенфика. В рамките на 7 минути между 51-та и 58-та, Наполи шамароса здраво съперника с три гола чрез Мертенс, Милик и отново Мертенс, което напрактика сложи край на интригата в мача.

Все пак гостите не останаха капо и стигнаха до два гола, чрез Гуедеш (71) и Салвио (86), с което бе оформен крайният резултат - 4:2 за Наполи.