Бенфика завърши 0:0 при гостуването си в Тулуза и се класира за осминафиналите на Лига Европа. Португалският тим продължава напред с общ резултат 2:1.

Французите има за какво да съжаляват, тъй като те бяха тези, които създадоха повечето възможности, но така и не отбелязаха гол. Грандът от Лисабон можеше да поведе в края на първото полувреме, но вратарят на Тулуза Гийом Рест внимаваше и успя да спре Антонио Силва. Тулуза от своя страна имаше предимство в началото, но две ранни контузии нарушиха ритъма им.

И все пак след почивката Тулуза отново продължи да натиска, но вратарят на домакините направи фантастично спасяване след удар на Спиерингс отблизо, както и друго след опит на Сиеро в самия край на срещата.

Така Бенфика се справи с огромния натиск от страна на френския тим и продължава напред.