Барселона си осигури място сред най-добрите осем отбора в тазгодишното издание на Шампионската лига. Каталунците спечелиха срещата-реванш срещу Наполи на стадион "Луис Компанис" в каталунската столица с 3:1 и с общ резултат 4:2 елиминира италианския шампион.

Възпитаниците на Шави контролираха събитията на терена през по-голямата част от срещата и логично стигнаха до крайния успех. Попаденията за "блаугранас" отбелязаха Фермин Лопес, Жоао Кансело и Роберт Левандовски. Амир Рахмани вкара почетния гол за неаполитанския тим.

Барселона направи първият много сериозен пропуск в мача в 13-ата минута. Пау Кубарси пусна много добър извеждащ пас към Фермин Лопес зад гърба на отбраната на Наполи. Фермин изскочи сам срещу Алекс Мерет, но стреля над напречната греда в аут.

Барселона поведе с 1:0 в 15-ата минута. Рафиня получи добър пас по левия фланг, след което намери Фермин Лопес на точката на дузпата, а той бе оставен непокрит и оттам вкара във вратата на Мерет.

Снимка 657085

Каталунците много бързо вкараха втори гол в 17-ата минута. Ламин Ямал подхвана атаката на Барселона. Той подаде към Рафиня, който си отвори пространство в наказателното поле на Наполи и стреля, но топката се спря в левия страничен стълб на вратата на Алекс Мерет. След това отбитата топка попадна в Жоао Феликс, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

Снимка 657087

Наполи намали своя пасив в мача в 30-ата минута. Матео Политано подаде към Амир Рахмани, който беше изпуснат в наказателното поле на Барселона и с много прецизен удар вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Марк-Андре тер Стеген.

Снимка 657088

Наполи можеше много бързо да изравни резултата. В 34-ата минута Марио Руи центрира в наказателното поле на Барселона, където Пау Кубарси изобщо не отскочи, а във въздуха се извиси над него Джовани Ди Лоренцо, който стреля с глава, но Тер Стеген се намеси и успя да избие в корнер.

Хвича Кварацхелия отправи коварен удар от дистанция в 47-ата минута, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Марк-Андре тер Стеген.

Две минути по-късно се стигна до дискусионна ситуация в наказателното поле на Барселона. Виктор Осимен си чукна много силно топката, след което се получи лек рикошет в крака на Пау Кубарси, а между двамата футболисти имаше съприкосновение в наказателното поле на "блаугранас". Футболистите на Наполи имаха претенции за дузпа, но съдията Дани Макели и ВАР прецениха, че няма основание да бъде отсъдена такава.

Матео Политано се опита да изненада Марк-Андре тер Стеген с изпълнението на пряк свободен удар в 54-ата минута, но германският вратар спаси.

Минута по-късно Барселона организира добра атака по левия фланг. Жоао Кансело комбинира с Рафиня в наказателното поле на гостите, а бразилецът стреля, но Алекс Мерет се намеси и спаси.

Рафиня стреля коварно от фал в 67-ата минута, но Алекс Мерет плонжира и изби топката в корнер.

Ламин Ямал вкара гол в 68-ата минута, но попадението правилно не бе зачетено заради засада. Гюндоган центрира от корнер в наказателното поле на Наполи, където Левандовски стреля с глава, но Алекс Мерет спаси. След това Рафиня стреля, топката бе отклонена и от Араухо, но Мерет отново спаси, а след това Ямал вкара, но Ламин беше в положение на засада след последното докосване на топката от страна на Араухо.

Илкай Гюндоган отправи опасен удар от границата на наказателното поле на Наполи в 73-ата минута, но Алекс Мерет внимаваше и направи много добро спасяване.

Алекс Мерет направи своето шесто спасяване в мача в 76-ата минута, отразявайки удара на Рафиня.

Две минути по-късно Барселона организира много добра атака. Рафиня подаде към Сержи Роберто, който свали с гърди към Гюндоган, а той намери Ламин Ямал, който бе на отлична позиция в наказателното поле на Наполи, но стреля встрани от десния страничен стълб на вратата на Алекс Мерет.

Наполи направи много голям пропуск в 80-ата минута. След центриране в наказателното поле на Барселона, Йеспер Линдстрьом имаше чудесна възможност с глава да порази вратата на Тер Стеген, но след удара му топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на "блаугранас".

Барселона поведе с 3:1 в 83-ата минута. Илкай Гюндоган направи двойно подаване със Сержи Роберто, който бе изведен сам срещу Алекс Мерет, но вместо да стреля, реши да пусне към Роберт Левандовски, който на празна врата не пропусна да вкара.

Снимка 657097

Докрая на срещата Наполи можеше да върне интригата в мача, но първо в 89-ата минута, но след удара на Матиас Оливейра топката срещна гредата, а в даденото от съдията четириминутно продължение Хвича Кварацхелия от удобна позиция стреля в аут.

Барселона - Наполи 3:1 (Развой на срещата по минути)