Бенфика победи като гост Глазгоу Рейнджърс с минималното 1:0 в среща-реванш от 1/8-финалите в Лига Европа и се класира за следващата фаза на турнира с общ резултат 3:2. Първият двубой в Португалия завърши 2:2. Единственият гол в мача бе дело на Рафа Силва в 69-ата минута.

Двубоят започна спокойно и в първите 10 минути нямаше опасности пред двете врати.

Първият точен удар дойде в 12-ата минута. Фабио Силва намери Том Лоурънс в наказателното поле. Той стреля, стражът Анатолий Трубин изпусна топката, но все пак не се стигна до гол.

Минута по-късно Фредрик Аурснес пробва късмета си от далечно разстояние, но Джак Бътланд се намеси спокойно.

В 31-ата минута се получи разбъркване в пеналтерията и Маркос Леонардо бе на отлична позиция. Той обаче не натисна добре топката с глава и ударът му бе неточен.

Домакините отговориха с далечен удар на Скот Райт, който обаче премина високо над вратата.

В 37-ата минута Анхел Ди Мария напредна и внесе смут в отбраната на Рейнджърс с хитро подаване. Все пак не се стигна до опасен изстрел към вратата на Бътланд.

Второто полувреме започна с хубава ситуация за домакините. Скот Райт направи хубав пробив и намери Сириъл Десърс в пеналтерията. Той добре залъга и стреля към далечния ъгъл, но защитник на лисабонските "орли" блокира удара му.

В 52-ата минута Джон Сютар стреля с глава. Изпълнението му обаче бе неточно.

11 минути след това Бенфика организира постепенна атака. Фредрик Аурснес подаде към появилия се като резерва Каспер Тенгщед, но той от отлична позиция прати удара си право в ръцете на вратаря на домакините.

В 69-ата минута Бенфика откри резултата. Домакините изпълниха корнер, лисабонските "орли" изчистиха топката и организираха контраатака. Ди Мария продължи към Рафа Силва, който напредна и останал сам срещу вратаря прати топката в мрежата. Попадението първоначално бе отменено, но след намесата на ВАР португалците поведоха.

13 минути след това Александър Ба пробва късмета си от границата на пеналтерията. Бътланд показа отличен рефлекс и изби в ъглов удар.

Последното по-интересно положение в мача бе в 87-ата минута, когато Джон Лундстрам стреля от дистанция но Трубин се намеси спокойно.