Наполи надви Ювентус с 2:1 в голямото дерби от 27-ия кръг на италианската Серия "А". Шампионите продължават с възхода си под ръководството на своя временен наставник Франческо Калцона и се поздравиха с триумф над един от най-омразните за тях съперници в Калчото.

Резултатът бе открит в края на първата част от Хвича Квравацхелия. След поредица от пропуски, късметът на Юве проработи и Киеза изравни за 1:1. В 86-ата минута обаче Распадори се превърна в големия герой за домакините, оказвайки се най-съобразителен с добавка след изпусната от Виктор Осимен Дузпа.

Торино - Фиорентина 0:0 в двубой от Серия А

10 "бика" устискаха 0:0 срещу Фиорентина

Домакините играха с 10 души цяло полувреме

По този начин Ювентус абдикира от битката за Скудетото, тъй като големият конкурент Интер е с 12 точки преднина, при положение, че "нерадзурите" са и с човек по-малко.

Срещата на "Диего Марадона" оправда очакванията и предложи едно динамично първо полувреме с общо 20 удара към двете врати. Ювентус можеше да открие резултата в 34-ата минута, когато Душан Влахович беше изведен на стрелкова позиция, но техничният му изстрел над плонжа на Мерет намери единствено страничната греда.

Верона - Сасуоло 1:0 в двубой от Серия А

Верона спечели дербито на дъното в Италия

Разочарование в лагера на гостите

Малко преди сигнала за почивка, тифозите на Наполи празнуваха попадение. Бремер не изчисти по най-добрия начин след центриране от фланга и заради това топката падна на волето на Хвича Кварацхелия. Грузинецът отправи фантастичен удар, който лекичко се отклони и в Камбиазо, за да матира леко сюрпризирания Шчесни.

Буквално в следващата атака Наполи осъществи грандиозна грешка при изнасянето на кълбото, ала Влахович направи голям пропуск. Сърбинът заложи на силата и дори не намери очертанията на неаполитанската врата.

Подновяването на играта продължи фестивала на пропуските, дело на Душан Влахович. Първоначално сръбският национал не намери целта от фаул, а в 60-ата минута стреля в обсега на Мерет.

Каляри - Емполи 1:0 в мач от Серия А

Каляри с важен успех за оцеляването си

Важен успех за Каляри

Стремежът на Юве за достигане до изравняването беше постигнат десетина минути преди края. Карлос Алкарас и Феде Киеза размениха подавания, а италианският национал отправи удар по диагонал, който посети мрежата на вражеския вратар.

Но драмата тепърва започваше. В 85-ата минута Бремер и Нонге направиха "сандвич" на Виктор Осимен в наказателното поле и след помощта на ВАР, съдията Мариани реши да отсъди първа дузпа в ущърб на Юве от началото на кампанията. С отговорната задача се нагърби Виктор Осимен, който загуби индивидуалното надиграване с Шчесни. За ужас на поляка обаче притичалият Распадори се добра до кълбото и с левия си крак я заби неспасяемо за 2:1.

До края Юве се хвърли в атака, но за разлика от двубоя с Фрозиноне, този път Даниеле Ругани не се превърна в герой, пропускайки от няма и метър.

Аталанта - Болоня 1:2 в мач от Серия "А"