Египет защити титлата си сред 1:0 срещу Камерун във финала за купата на Африка. За "фараоните" това бе рекордна 6-а титла, Камерун и Гана имат по 4. Голa вкара Мохамед Абутрика в 76-ата минута.

Ужасяваща грешка направи капитанът на Камерун Ригоберт Сонг, който наивно загуби топката пред пеналта, резервата Мохамед Зидан му я отне и подаде на Абутрика.

Звездата на "фараоните" оставен непокрит я прати точно до левия стълб за 1:0.
Мачът премина в бавно темпо и взаимно дебнене. Двата тима се познават отлично, за което говореше е досегашният им баланс, който до финала бе напълно равен – по 3 победи и 3 равенства. Преди това в 61-ата минута Хосни можеше да открие резултата, но уцели гредата на камерунската врата.

Интересен случка се разигра при награждаването на отборите. Капитанът на Египет Ахмед Хаса, както и още няколко негови съотборника останаха без медали, защото медалите...свършиха.

Камерун - Египет 0:1
0:1 Абутрика (76)

Камерун: Камени, А. Сонг (15-Биния), Атуба, Р. Сонг, Чато, Емана (55-Идрису), Епале (64-Мбами), Джереми , Мбиа, Нконг, Ето'o

Египет: Ел Хадари, Собхи, Гомаа, Муавад, Саид, Абутрика (89-Саид), Фатхи, Хасан, Хосни, Мотаеб (60-Зидан), Заки (83-Шавки)