Нигерия си осигури място в четвъртфиналите на Купата на африканските нации след победа с 2:0 над Камерун.

Нападателят на Аталанта Адемола Луукман се превърна в герой за своята родина. Той вкара и двете попадения за успеха в 36-ата и в 90-ата минута.

Голямата фигура в тима  Виктор Осимен пък се отчете с асистенция за първото попадение.

Нигерийците влязоха по-добре в мача и стигнаха до гол още в 9-ата минута. Семи Аджайи реализира, но последва на намеса на ВАР. Оказа се, че има засада, съответно голът не беше зачетен.

Десетина минути преди почивката Нигерия излезе напред в резултата. Виктор Осимен асистира на Луукман, който се разписа за 1:0.

След почивката Нигерия продължаваше да натиска в търсене на втори гол. В 56-ата минута Луукман стреля опасно от пряк свободен удар, но над напречната греда.

Камерун хвърли всички усилия в опит да стигне до изравняването. Нигерия се възползва на контраатака и в 90-ата минута сложи точка на спора с втори гол.

Калвин Баси комбинира с Луукман. Таранът преодоля съперник и с кинжален изстрел прониза целта.

На четвъртфиналите съперник на нигерийците бъде съставът на Ангола, който по-рано днес отстрани Намибия след успех с 3:0.

Ангола -  Намибия 3:0 в среща от турнира за Купата на африканските нации