Милан се наложи с 1:0 срещу Наполи в дербито от 24-ия кръг на Серия А. Единственото попадение в двубоя реализира Тео Ернандес още през първото полувреме. По този начин "росонерите" удариха много сериозно по амбициите на неаполитанци за класиране в топ 4 и участие в Шампионска лига през следващия сезон.

Каляри - Лацио 1:3 в мач от Серия "А"

Лацио тушира напрежението с важен успех като гост

Важен триумф за "орлите"

Първата опасност в мача бе пред вратата на Майк Менян в 10-ата минута. Хвича Кварацхелия проби между двама играчи на Милан и подаде към Джовани Симеоне, който стреля, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на "росонерите".

Милан поведе с 1:0 в 25-ата минута, когато Рафаел Леао със страхотен пас изведе Тео Ернандес зад гърба на отбраната на гостите, а той след това прати топката във вратата на Пиерлуиджи Голини.

Три минути по-късно Рафаел Леао стреля от границата на наказателното поле на Наполи, като топката летеше към горния ляв ъгъл на вратата, но Голини се отчете с добро спасяване.

Давиде Калабрия получи контузия в 37-ата минута и бе сменен от Алесандро Флоренци.

Алесандро Флоренци стреля от границата на наказателното поле на Наполи в 48-ата минута, Голини не бе убедителен, но успя да спаси.

Футболистите на Наполи имаха претенции за дузпа в 57-ата минута, след като играч на Милан игра с ръка в наказателното поле, но съдията показа, че няма да отсъди такава. Матео Политано се опита да намери целта в 60-ата минута, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Менян.

Муса пусна много добър пас към Рафаел Леао в 70-ата минута, а той стреля от границата на наказателното поле на Наполи, но топката премина на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Голини.

Фиорентина - Фрозиноне 5:1 в мач от Серия "А"

Фиорентина спука от бой Фрозиноне и спря серията си от три поредни загуби в Серия "А"

Ето как се разви двубоят

Франк Ангиса стреля от границата на наказателното поле на Милан в 83-ата минута, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Менян.

Наполи пропусна страхотна възможност да изравни резултата в 89-ата минута, но след удара на Йеспер Линдстрьом топката се спря в страничния стълб.

Футболист на Милан игра с ръка в наказателното поле на "росонерите", а съдията Даниеле Довери даде знак играта да продължи. ВАР след това привика реферът да преразгледа ситуацията, след което той остана на своето първоначално решение и със знак показа, че няма дузпа.

След тази победа Милан е трети в класирането с 52 точки, а Наполи е девети с 35 точки. Неаполитанците са вече на седем точки от четвъртия в класирането Аталанта.

Дженоа - Аталанта 1:4 в мач от Серия "А"