Волейболният отбор на България записа втора поредна победа, след като надигра лесно за 78 минути отбора на Египет в мач от група "Д" на Световната лига в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна.

Нашите момчета се справиха с лекота с 3:0 гейма (25:16, 25:19, 25:19) с африканския си съперник, който е дебютант в надпреварата.

По този начин страната ни излезе на първо място във временното класиране с актив от две победи след първия уикенд. След нас е тимът на Куба, също с два успеха над отбора на Южна Корея, но и един загубен гейм от вчерашния двубой.

Мача стартираха Евгени Иванов, Христо Цветанов, Андрей Жеков, Матей Казийски, Владимир Николов и Теодор Салпаров (либеро), като селекционерът Стоев бе дал почивка на капитана Пламен Константинов, който има здравословни проблеми.

Гостите пък започнаха в състав Ахмед Абдалах, Габъл Мохамед, Алкумей Махмуд, Елнафрауи Мохамед и Бадауи Мохамед.

В първия гейм избраниците на Мартин Стоев играха много по-спокойно от вчера и се радваха на комфортна преднина от няколко точки през цялото време. "Лъвовете" поведоха с 1:0 след малко повече от 20 минути игра, като записаха 1 ас срещу 0 за съперниците ни и демонстрираха много силна игра на блок.

В началото на втория гейм обаче нашите момчета сякаш се поотпуснаха и грешки при сервисите им позволиха на отбора на Египет да поведе в резултата.

Впоследствие волейболистите ни все пак успяха да изравнят и отново да натрупат аванс от няколко точки. След като постигнаха обрат, те взеха и втория гейм.

Предимството им даде самочувствие и в третия те отново доказаха на съперниците си от Черния континент, че са несъмнено по-силният тим. Много добър мач направиха Евгени Иванов и Владимир Николов, който бе най-резултатен за нашите.

"Във втората среща видях един наистина различен отбор в сравнение с вчера, макар да имахме и някои слабости. Мисля, че занапред ще играем все по-силно", щастлив бе старши треньорът Мартин Стоев след успеха, като допълни, че със сигурност ще направи някои смени в състава за предстоящите две срещи.

"Изиграхме сравнително слаб мач, не ни вървеше в посрещането. Надявам се в следващите двубои да се представим много по-добре", коментира загубата полският треньор на Египет Гжегош Риш.

Като слаба оцени играта на нашия отбор в двата мача пък Владимир Николов. Той обаче изрази оптимизма си по повод следващите двубои, като отбеляза, че формата на тима се подобрява с всяка изминала среща.

"Бяха два много тежки мача. Подценихме съперника във втория гейм и се видя, че тимът на Египет е доста класен. Очаквам две победи срещу Корея, макар да не познаваме съперника", каза след успеха Андрей Жеков.

Следващия уикенд тимът ни гостува на отбора на Южна Корея.