Бившият №1 Рафаел Надал стигна 1/4-финалите на турнира в Бризбън, след като победи Джейсън Кублер с 6:1, 6:2 за около час и половина игра.

Испанецът, който се завърна от тежка контузия, започна отлично двубоя, като направи два бързи пробива и успя да поведе с 5:0. В шестия гейм австралиецът успя да спечели подаването си, за да не му бъде "вързан геврек".

Във втория сет Надал проби още в първия гейм. Кублер имаше точка за пробив в четвърти гейм, но не успя да се възползва от нея.Така се стигна до седмия гейм, където австралиецът отново бе пробит от Рафа. Сервирайки за мача Надал не допусна отпускане и спечели двубоя.

В битка за място на полуфиналите съперник на Надал ще бъде друг австралиец - Джордан Томпсън.