ЦСКА отново победи Дея спорт в полуфиналната битка между двата отбора в първенството на България по волейбол за мъже. "Червените" се наложиха над носителя на Купата на страната за 2024 година с 3:0 (25:22, 25:21, 25:17) като домакини в София и вече водят с 2-0 успеха в плейофа, в който се играе до три победи от пет възможни срещи.

Третият двубой е насрочен за 9 април в зала "Младост" в Бургас. Евентуална четвърта и пета среща ще се играят съответно на 12 април в София и на 15 април в Бургас.

Двубоят в столицата предложи много емоции за зрителите, като домакините имаха лек превес в първия гейм и поведоха с 16:12 и 18:14. Бургазлии се доближиха на точка при 22:23, но ЦСКА спечели частта 25:22. Вторият гейм се разви по подобен начин, "червените" взеха аванс при 20:17 и 23:19, за да приключат успешно при 25:21.

В третата част волейболистите на ЦСКА дръпнаха с 13:8, преди да увеличат преднината си до 7 точки при 22:15 и да затворят мача при 25:17.

Силен мач за победителите изигра Страхиня Бързакович, който реализира 17 точки, а Тодор Вълчев добави 9.

За Дея спорт Лукас Мадалос завърши срещата с 10 точки.