ЦСКА направи първа стъпка към титлата в Държавното първенство по волейбол за жени след като в първата среща от финалния плейоф победи като гост Славия Жар Компютърс с 3:1 гейма (20, 15, -23, 18). В серията се играе до три успеха от пет мача, вторият двубой е отново в зала "Панайот Пондалов" на 26-ти април, четвъртък.

Славия Жар Компютърс имаше две победи над ЦСКА в редовния сезон, но този път "белите" не успяха да се справят с психическото напрежение и играта им се разби. Високите центрове Кристина Йорданска и Александра Делчева по никакъв начин не намериха противодействие на опитната Юлия Иванова, а разпределителката Диана Ненова така организираше атаката на ЦСКА, че нападателките почти винаги оставаха на разкъсана или на единична блокада.

Волейболистките на Мирослав Живков се опитаха да притиснат противниците си с начален удар, но това не се получи. ЦСКА не се поддаде на напрежението и с лекота се справи със сервиса на Славия Жар Компютърс. Най-резултатна за "червените" е Елица Василева със 17 точки, Мария Каракашева има 16, с толкова е и Юлия Иванова. За Славия Жар Компютърс Росена Сланчева има 18 точки.

След мача Атанас Петров, треньор на ЦСКА, каза, че е доволен от успеха, но по никакъв начин няма да позволи отпускане, тъй като все още нищо във финала не е решено.

"Показахме, че интригата в женското първенство е все още жива и до края със сигурност ще се получат качествени двубои. Изиграхме един много красив мач на високо ниво и взехме трудна победа. Славия рискува от сервис, за да разстрои нашето посрещане, но ние се справихме добре със задачите, които бях поставил. Спорът за титлата все още не е решен, има още поне два мача, в които всичко може да се получи", каза Петров.

В залата беше и националният треньор Драган Нешич, който отбеляза, че и в двата отбора има много млади и перспективни състезателки.