Отборът на Локомотив (Пловдив) спечели с 2:1 гостуването на Славия от 25-ия кръг и нанесе първа загуба през пролетта на водения от Златимир Загорчич тим.

В герои за "смърфовете" се превърнаха Евандро и капитанът Димитър Илиев, които се разписаха съответно в 42-ата и 72-ата минути.

За Славия се разписа Тони Тасев в 70-ата, който върна за малко усмивките на феновете в "Овча купел".

С успеха Локомотив събра 47 точки и се утвърди на 4-ото място. Славия пък е 10-и с 29.

Снимка 657584

Източник: startphoto.bg

Срещата започна равностойно, но постепенно Локомотив взе предимство. В 18-ата минута шут на Евандро от фаул затрудни изключително много Светослав Вуцов, който изпусна топката и тя излезе в ъглов удар.

Точно 11 минути след това Тони Тасев стреля неточно от фаул.

В 32-ата минута Ертан Томбак центрира, получи се разбъркване в наказателното поле на гостите, кълбото падна в Иван Минчев, но ударът му срещна напречната греда зад Кристиан Томов.

Снимка 657581

Три минути преди изтичане на редовното време на първата част Ангел Лясков пробва дълъг извеждащ пас, Вуцов обаче излезе неразчетено извън наказателното поле, размина се с топката и тя попадна в Евандро, който на празна врата даде аванс за Локомотив.

Веднага след края на първото полувреме имаше сериозно напрежение между старши треньорът Златомир Загорчич и фенове на Славия, които бяха заели места зад скамейката.

В 51-ата минута "белите" организираха атака, която бе завършена с удар с глава на Тони Тасев, който не затрудни вратаря на гостите.

В 70-ата минута Ертан Томбак центрира към Тони Тасев и той с глава изравни резултата.

Снимка 657580

Радостта на домакините беше много кратка, след като само две минути по-късно защитата на Славия не действа добре в наказателното поле и топката достигна до Димитър Илиев, който от наказателното поле реализира втория гол за пловдивчани.

Славия опита да достигне поне до равенството, но не успя да създаде голови положения пред вратата на гостите. "Белите" допуснаха първото си поражение през 2024 година, докато Локомотив се изкачи на четвърто място в класирането в Първа лига след втория си последователен успех.

Славия - Локомотив (Пловдив) 1:2, развоят минута по минута

На "Александър Шаламанов" обаче пристига устременият към четвъртото място Локо (Пд)