ФК ЦСКА 1948 и Арда завършиха при резултат 1:1 мача си от плейофите във втората група на efbet Лига, където ще се определи кой отбор ще играе бараж за евротурнирите. Двубоят на стадиона в Бистрица предложи доста емоции, но в крайна сметка двата тима поделиха точките.

През първото полувреме нападателят на Арда Чинонсо Офор отбеляза в 27-ата минута, а в 57-ата Педриньо изравни. Гостите доиграха мача с човек по-малко, след като рожденика Борислав Цонев получи директен червен картон в 65-а минута.

Снимка 663122

Източник: startphoto.bg

Така отборът на Валентин Илиев има 44 точки след 31 изиграни мача, колкото има Ботев (Пловдив). Арда е 40, а Славия е на последно място в тази четворка с 36 пункта.

ФК ЦСКА 1948 - Арда 1:1 (Развой на срещата по минути)

Мачът стартира в 17:45 часа

В 12-та минута Педриньо получи топката пред наказателното поле, обърна се и нанесе мощен шут, който затрудни леко Господинов, но все пак вратарят се справи. Домакините за втори път опитаха да открият резултата с удар от дистанция. В 17-ата минута този път изпробва рефлекса на Господинов, който обаче отново се справи добре и боксира далеч от вратата си.

Стрелбата извън наказателното поле продължи и в средата на полувремето, но този път беше пред другата врата. Борислав Цонев шутира от около 25 метра, ала стражът на домакините спаси с ефектен плонж.

Снимка 663117

Гостите успяха да открият резултата в 27-ата минута. Принц Окезие проби по левия фланг и центрира отлично в наказателно поле, където Росен Божинов не се ориентира добре и не успя да опази мощния нападател на Арда - Чинонсо Офор, който с глава опъна мрежата на домакините.

Пет минути преди почивката Борислав Цонев центрира остро в наказателното поле, а защитата на домакините отново не успя да опази Чинонсо Офор, който нанесе удар с глава, но покрай дясната греда.

Снимка 663121

Три минути след подновяването на играта хората на Валентин Илиев бяха много близо до гола. Карагарен получи топката в наказателното поле и стреля много хубаво от въздуха, но в страничната греда. Кълбото все пак се върна в краката на Сердюк, но нападателят не успя да реагира бързо и пропусна да вкара в опразнената врата.

Резултатът беше изравнен в 57-ата минута на мача. Домакините получиха пряк свободен удар пред наказателното поле, а с изпълнението се зае Педриньо. Бразилецът прехвърли стената, топката тупна лошо пред вратаря и влетя в мрежата му за 1:1.

Гостите от Арда останаха с човек по-малко в 64-ата минута. Боби Цонев влезе много грубо в краката Талис и първоначално съдията му показа жълт картон, но беше привикан от ВАР и след като видя повторение - показа директен червен картон на рожденика Борислав Цонев.

До края домакините не оказаха някакъв сериозен натиск на своя гост, след като останаха с човек повече, но минута преди края Симеон Василев стреля опасно от дистанция, но Господинов внимаваше.