Изключително драматично се развиха събитията тази вечер в софийската зала Христо Ботев, където женският отбор на Левски Сиконко (София) бе на косъм да изненада с тотален обрат своите гостенки от Ориведен Понистус (Оривеси, Финландия), от които бе загубил с 0:3 първия мач в северноевропейската страна. Сините спечелиха днешната среща с 3:0 (25:19, 25:23, 25:13), но загубиха двубоя след последвалия златен гейм, в който финландките надделяха с 15:17.

В първия гейм имаше няколко обрата в резултата преди момичетата на Стоян Гунчев да успеят да дръпнат с разлика и да затворят частта с 25:19.
Най-оспорван бе вторият гейм. В него волейболистките на Оривенден поведоха в резултата още в началото, но българките възстановиха равенството при 17:17. Лютата битка продължи точка за точка до самия край на частта, когато Левски все пак успя да се наложи с 25:23. В третия гейм превесът на домакините беше тотален. Те не позволиха на своите гостенки дори да си помислят, че могат да избягнат златния гейм, и ги разгромиха с 25:13.

Особено много впечатли страхотната игра в защита и на двата отбора, но на този елемент българките имаха едно открояващо се предимство, а именно фантастичната игра на либерото Кристин Колчагова. Допълнено от отличния синхрон между разпределителката Цветелина Николова и основната нападателка Ани Маринова, то направи огромната разлика между играта и психиката на двата състава. Много полезни бяха и другите две нападателки на Левски - Габриела Цветанова и Лора Китипова.

Всичко това обаче отстъпи място на нервите и притеснението в златния гейм.
Българките сякаш не пожелаха да си повярват, че са способни на пълен обрат, започнаха да играят на сигурно и така не успяваха особено да затруднят финландките. Домакините спряха да рискуват в атака и на сервис, а способната защита на гостите само това и чакаше. Финландките по-добре организираха играта си в решителните моменти и, макар че нашите не се предадоха лесно, севернячките ликуваха след 15:17, с което отстраниха Левски Сиконко от по-нататъшната борба в третия по сила евротурнир.