Левски София се класира за финала в мъжкото волейболно първенство. "Сините" се наложиха с 3:1 (25:18, 23:25, 30:28, 25:21) като гости на шампиона Нефтохимик 2010 и спечелиха финалната серия с 3:1 успеха.

Възпитаниците на треньора Николай Желязков поведоха в резултата с 20:14, за да спечелят първата част с 25:18.

Бургазлии изравниха при обрат от 21:23 до 25:23 във втория гейм.

Последва нова драматична развръзка, която взе връх и имаше изключителна важност в следващия гейм. Столичани имаха аванс от 19:16 и 24:22, но допуснаха изравняване. Драматичното 30:28 за Левски София даде сериозно психологическо предимство в полза на гостите.

В четвъртия гейм играта отново премина при няколко обрата. Домакините наваксаха пасив от 6:10 и дори поведоха при 19:18, но силноното представяне за столичани на начален удар отново оказа решаващо значение.

Най-резултатен за победителите стана Венислав Антов с 26 точки. Съотборникът му Владимир Гърков добави още 18 точки.

За домакините с актив от 18 пункта приключи Розалин Пенчев.

Левски не е играл на финал в първенството от 2014 година. В двубоя за титлата по-късно през април "сините" ще се изправят срещу големия си съперник ЦСКА, който елиминира Дея спорт.

ЦСКА е на финал във волейболното ни първенство!