ЦСКА си осигури участие във финала на женския шампионат по волейбол. "Червените" постигнаха драматична победа с 3:2 (18:25, 22:25, 28:26, 27:25, 16:14) в третата полуфинална среща у дома срещу Левски (София) и триумфираха в серията с 2:1 успеха.

ЦСКА достигна до трети пореден сблъсък за титлата, където ще се изправи срещу шампиона и хегемон през последното десетилетие Марица (Пловдив).

В зала "Васил Симов" "сините" спечелиха първите два гейма с 25:18 и 25:22 и дадоха сериозна заявка за участие във финала. "Червените" успяха да се мобилизират след колебливото начало и достигнаха до обрат. "Сините" водеха с 21:18 и 22:20 в третата част, но загубиха с 26:28.

В четвъртия гейм Левски отново имаше преднина от 20:17, но не успя да я съхрани и изгуби драматично с 25:27.

В тайбрека домакините отново показаха по-сериозна мобилизация в и се наложиха трудно с 16:14 след нови равностойни разигравания.

В спора за бронзовите медали в шампионата волейболистките на Левски (София) ще срещнат Славия