Челси можеше да постигне страхотен обрат от 0:2 до 3:2, но в крайна сметка завърши наравно 2:2 в гостуването на Астън Вила от 35-ия кръг на Висшата лига.

Домакините от Астън Вила поведоха много бързо - още в 4-ата минута, с автогол на Марк Кукурея.

В 16-ата минута "сините" отбелязаха, след като Николас Джаксън вкара, но попадението не бе зачетено заради засада след преразглеждане с ВАР.

В 42-ата минута Астън Вила реализира отново след попадение на Морган Роджърс, който покачи за 2:0.

В 62-ата минута Мадуеке намали изоставането на Челси, след като получи топката от Конър Галахър и прати топката в долния ляв ъгъл!

В 81-ата минута Мадуеке подаде към Конър Галахър възстанови паритета за 2:2.

Драмата на "Вила Парк" стана пълна в 5-ата минута от продължението, когато Беноа Бадиашил центрира в наказателното поле на домакините, където Аксел Дисаси прати топката в мрежата на Астън Вила и така "сините" поведоха, но за кратко, тъй като след преразглеждане на ситуацията с ВАР, съдията прецени, че има нарушение и така попадението не бе зачетено, а мачът завърши без победител.