Григор Димитров излиза днес във финала на Мастърс турнира в Париж срещу световният номер 1 Новак Джокович. Битката за титлата във френската зала "Берси" започва в 16:00 часа.

Българинът направи много добро представяне в турнира като по пътя си отстрани топ тенисисти в лицето на Даниил Медведев (3), Хуберт Хуркач (11) и Стефанос Циципас (7). Така Гришо стигна до втория си финал в Мастърс 1000 сериите и първи от шест години насам.

Непробиваем Григор Димитров пречупи Циципас и си осигури място на финала в Париж!

Българинът се наложи с 2:1 сета

Джокович и Димитров имат 12 мача помежду си. Нашият тенисист има само една-единствена победа над сърбина - тя датира от Мастърса в Мадрид през 2013. 10 години по-късно Гришо има шанс за нов успех, който да му донесе и една от най-големите титли в професионалната кариера. Любопитно е, че това ще бъде третият им мач в Париж - предишните два бяха взети от Ноле през 2016 и 2019 години, като през 2016 той направи обрат на осминафиналите, а три години по-късно преодоля Димитров в полуфиналната фаза на турнира.

Победителят в 51-то издание на Мастърса във френската столица ще прибере чек за над 890 000 евро, а загубилият - близо 488 000 евро.

преди 7 месеца в 17:52 ч.

3:6 ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ - НОВАК ДЖОКОВИЧ!

Нов пробив и КРАЙ НА МАЧА! Джокович триумфира в Париж!

Снимка 640708

Източник: Gettyimages

Последно обновление в 18:31 ч. на 05.11

преди 7 месеца в 17:49 ч.

3:5

Джокович имаше леки проблеми в гейм №8, който достигна до 30-30, но силите на Гришо не стигнаха за повече и Ноле отново се откъсна.

преди 7 месеца в 17:42 ч.

3:4

Гришо имаше критичен момент при подаването си, след като изостана с 30-40, но демонстрира характер и не позволи да бъде пробит за втори път в сета.

Снимка 640701

Последно обновление в 17:43 ч. на 05.11

преди 7 месеца в 17:37 ч.

2:4

Гейм на 0 и Ноле затвърди пробива си. Ситуацията за Григор изглежда безнадеждна.

преди 7 месеца в 17:34 ч.

2:3

ПРОБИВ ЗА НОЛЕ! В гейм №5 от втория сет Димитров бързо поведе с 30-0, но след двойна грешка и нов сгрешен бекхенд по правата, Ноле изравни. Българинът отново взе аванс, а в следващата точка пак сгреши от бекхенд, пращайки топката в мрежата. Сърбинът достигна до точка за пробив и се възползва от първия път след поредна непредизвикана грешка от нашето момче.

преди 7 месеца в 17:25 ч.

2:2

Вторият сет продължава без пробиви - 2:2.

Снимка 640702

преди 7 месеца в 17:19 ч.

2:1

Първата почивка в сета дойде при аванс от 2:1 за Григор, който си взе подаването на 15.

преди 7 месеца в 17:16 ч.

1:1

Същото направи и Новак Джокович, и резултатът бързо стана 1:1.

Последно обновление в 17:16 ч. на 05.11

преди 7 месеца в 17:13 ч.

1:0

Българинът спечели безпроблемно първия си сервис-гейм от втория сет.

Последно обновление в 17:14 ч. на 05.11

преди 7 месеца в 17:07 ч.

СЕТ ЗА ДЖОКОВИЧ! 4:6

Григор успя да докара нещата до 30-30 след страхотно разиграване в 4-тата точка от гейм №10. Ноле взе следващата, но пропусна първия си сетбол и нещата сигнаха до равенство. Две нови грешки, обаче, от бекхенд на българина пратиха първия сет на сметката Джокович.

Снимка 640700

Последно обновление в 17:18 ч. на 05.11

преди 7 месеца в 16:56 ч.

4:5

Проблемите при сервис-геймовете на Григор продължиха и в 9-ата част от първия сет, след като достигна до 40 равни. Първата ни ракета обаче успя да вкара две добри подавания и принуди Джокович да сервира за спечелването на сета.

преди 7 месеца в 16:51 ч.

3:5

Пробивът е затвърден! Нов безпроблемен гейм за Джокович, в който Гришо не успя да вземе нито една точка.

Снимка 640635

Последно обновление в 16:53 ч. на 05.11

преди 7 месеца в 16:48 ч.

3:4

Сърбинът проби! В ключовия седми гейм Григор Димитров имаше критичен момент, след като изостана с 15-30. Успя да изравни, но Джокович стигна до точка за пробив и след грешка на нашето момче от бекхенд, геймът отиде на сметката на Ноле.

преди 7 месеца в 16:42 ч.

3:3

Първи гейм на 0. Джокович беше безпогрешен в гейм №6 и отново изравни резултата - 3:3.

преди 7 месеца в 16:39 ч.

3:2

Гейм за Гришо! Развитието на финалния мач продължава без пробиви.

Снимка 640636

Последно обновление в 16:40 ч. на 05.11

преди 7 месеца в 16:34 ч.

2:2

Четвъртият гейм започна отлично за Григор и той поведе с 30-0, но Ноле демонстрира класата си, взе всички останали точки и отново възстанови равенството.

преди 7 месеца в 16:29 ч.

2:1

Без пробиви след първите три гейма на финала в Париж. Григор спечели подаването си без особени проблеми.

преди 7 месеца в 16:25 ч.

1:1

И Джокович не беше особено убедителен при първия си сервис-гейм, в който видяхме доста качествени разигравания и сърбинът го затвори на 30.

Последно обновление в 16:30 ч. на 05.11

преди 7 месеца в 16:19 ч.

1:0

Българинът спечели жребия и избра да сервира първи в мача. Гришо имаше проблеми още в първия гейм, който стигна до 40-40, но в крайна сметка беше спечелен от нашето момче.

преди 7 месеца в 15:58 ч.

Точно в този момент двамата тенисисти излизат на корта.

Снимка 640698

Последно обновление в 16:06 ч. на 05.11

преди 7 месеца в 15:29 ч.

Здравейте, уважеми читатели на ТОПСПОРТ! Финалният мач между Григор Димитров и Новак Джокович на тенис турнира от сериите Мастърс 1000 в Париж ще започне съвсем скоро. Тук ще имате възможност да проследите всичко най-интересно от централния корт във френската столица.