Втората ракета на България Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия, който е с награден фонд 25 хиляди долара. Поставеният под №4 Кузманов елиминира испанеца Николас Санчес Искиердо с 6-1, 6-4 за 1 час и 35 минути.

Григор Димитров на 1/4-финал в Акапулко след два спасени мачбола срещу Адриан Манарино

Срещата предложи драма и много обрати

Пловдивчанинът започна силно със серия от четири поредни гейма в първия сет. Във втората част той дръпна с 4-1 и това се оказа напълно достатъчно за успеха.

С победата българинът заработи 3 точки за световната ранглиста и ще добави 730 долара. Следващият му съперник ще бъде чехът Йонас Форейтек.