Атлетик (Билбао) разби с 3:0 затъналия във финансово отношение Майорка в мач от междинния кръг на испанската Ла Лига.

Баските натиснаха своя съперник още от първия съдийски сигнал, но успяха да стигнат до гол едва в 44-ата минута, когато точен бе Лопес.

В 62-ата минута бе отсъдена дузпа за домакините, която бе реализирана от Домингес - 2:0. Класическата победа оформи Перес с гол в даденото от съдията 3-минутно продължение.

Така тимът от Билбао излезе на 4-то място във временното класиране, а Майорка остана на 13-то място.

В друг мач от кръга Осасуна победа Реал (Сосиадат) с 3:1. Гостите от Сан Себастиян откриха в 13-ата минута, но след това футболистите на Осасуна стигнаха до пълен обрат. Последователни голове на Валтер Пандиани, Камуняс и Аранда донесоха победата за домакините.