Майорка победи Жирона с 3:2 като домакин в мач от четвъртфиналите в турнира за Купата на Краля. Домакините реализираха три гола в рамките на 14 минути през първото полувреме, като Абдон Пратс се разписа на два пъти, а преди това Кайл Ларин даде аванс на Майорка. Кристиан Стуани намали изоставането на Жирона, след като бе точен от дузпа в 68-ата минута, а Савио върна интригата с гол в добавеното време, но времето за каталунците бе твърде малко, за да се доберат до изравнително попадение.

По този начин Майорка е вторият отбор, който си осигури място на полуфиналите на надпреварата, след като преди това Реал Сосиедад го стори. Жирона от своя страна приключва участието си в надпреварата, след като претърпя едва втората си загуба във всички турнири от началото на сезона и първа такава от септември насам.

Двубоят започна с натиск от страна на гостите от Жирона. Във втората минута Кристиан Стуани получи топката на чиста позиция в наказателното поле на Майорка, но ударът му бе отразен от Доминик Грейф.

Абдон Пратс се опита да изненада Мартин Хуан Карлос с удар от далечна дистанция в 4-ата минута, но ударът му отразен от стража на Жирона.

Настъпателните действия на Майорка продължиха в следващите минути, като в 8-ата Кайл Ларин се озова на чиста позиция в наказателното поле, като овладя топката и стреля, но Хуан Карлос направи страхотно спасяване.

Защитата на Жирона се пропука в 21-ата минута, когато Даниел Родригес подаде на крак за Кайл Ларин, който от близко разстояние чукна топката в опразнената врата, за да изведе Майорка напред в резултата.

Домакините успяха да удвоят преднината си в 28-ата минута, когато Абдон Пратс опита удар от границата на наказателното поле, но бранител на Жирона застана на пътя на топката и блокира. Нападателят на Майорка обаче успя отново да вземе контрола над кълбото и мощен удар залепи топката в горния ляв ъгъл на вратата.

Майорка стигна до трети гол в 35-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа след като Антал Якобишвили игра с ръка в собственото си наказателно поле. Абдон Пратс се нае с изпълнението на -метровия наказателен удар и реализира.

Жирона бе по-активният отбор на старта на второто полувреме. В 52-рата минута Алейш Гарсия получи топката в средата на терена, напредна чрез дрибъл и стреля от средна дистанция, но Доминик Грийф направи феноменално спасяване.

Антонио Райо задържа свой опонент в собственото си наказателно поле, за което си действие получи втори жълт и респективно червен картон. Дузпата бе поверена на ветерана Кристиан Стуани, който реализира, за да върне едно попадение за Жирона в 68-ата минута.

Ян Куто центрира топката в наказателното поле на Майорка в 85-ата минута, а Артьом Довбик засече, но ударът му не намери целта.

В шестата минута на добавеното време Жирона отбеляза още един гол, след като Артьом Довбик комбинира със Савио, който от близко разстояние прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Жирона - Севиля 5:1 в мач от Ла Лига