Барселона е първият финалист в тазгодишното издание за Купата на Краля. Макар и не в най-добрата си форма, каталунците доказаха, че винаги са готови за големи обрати. Нов страхотен подвиг "блаугранас" постигнаха тази вечер, когато подчиниха Севиля с 3:0 след продължения и ще се борят за втория по значимост трофей в Испания.

Снимка 521315

Източник: EPA/БГНЕС

Припомняме, че първият мач на "Рамон Санчес Писхуан" завърши 0:2 за севилци, които днес страдаха и от липса на късмет. Първо заради изпуснатата от тях дузпа в 73-ата минута, а също така и от попадението на Жерар Пике дълбоко в добавеното време, вкарало турнирната битка в продължения.

Лапорта обяви: Меси си тръгва, ако не спечеля изборите

"В прекрасни отношения съм с Лео"

Но ето как започна всичко. В 11-ата минута Сержиньо Дест много добре подаде на Дембеле, който си нагласи топката, но отново я прати в аут. Севиля по никакъв начин не успяваше да отговори на темпото на каталунците и голът не закъсня. При поредния си опит, този път с десния крак, Дембеле изненада Вацлик и даде ранен аванс на "лос кулес".

В средата на първото полувреме Севиля организира опасна контра, но ударът на Жоан Жордан беше блокиран. Малко по-късно Дембеле беше изведен на скорост, но Алейш Видал съумя да го спре. Барса атакуваше и по двата фланга. В 31-ата минута малко не стигна на Жорди Алба да засече ниско центриране. После мощен шут на Педри профуча покрай гредата.

В първите минути след почивката Барселона сви обръча около наказателното поле на гостите. Дест и Алба бяха все така активни и създаваха много проблеми на защитата на Севиля.

Барселона може да се раздели с Антоан Гризман

Световният шампион дори си има цена и тя е 60 милиона евро

В 71-ата минута след негов пас Гризман получи възможност да стреля, но се забави между няколко футболисти и моментът отмина. В ответната атака Мингеса фаулира в наказателното поле появилия се като резерва Окампос. Аржентинецът сам изпълни дузпата, но Тер Стеген спаси и запази надеждите на Барса.

Снимка 521316

Във втората минута на добавеното време Фернандо задържа набралия скорост Тринкао и беше изгонен за два жълти картона. Прекият свободен удар беше изпълнен от Меси, но топката се отклони от стената и излезе в корнер. След центрирането от ъгловия удар атаката на "лос кулес" продължи. Гризман върна топката в наказателното поле, а там Пике я отклони в долния десен ъгъл на вратата - 2:0 и продължения.

Численото предимство на Барселона бързо даде резултат. Още в петата минута на първото продължение Жорди Алба центрира, а Мартин Брайтуайт засече топката с глава и я прокара под плонжа на Вацлик.

Пуснаха Бартомеу под гаранция

Бившият президент на Барселона вчера бе задържан от испанските власти

До края Барса умело съхрани своята преднина и подпечата билетите си за финала. Там "блаугранас" ще се изправят срещу победителя от двойката Леванте - Атлетик (Билбао).