Севиля се класира за осминафиналите в Купата на Краля. "Червено-белите" победиха трудно с 2:1 като гост втородивизионния галисийски Расинг Ферол.

Андалусийци излязоха напред в резултата половин час игра след началото на срещата, когато точен бе централният бранител Маркао.

Само четири минути след началото на второто полувреме Расинг Ферол стигна до изравнително попадение чрез Франсиско де ла Мансанара.

Де ла Мансанара се превърна от герой в грешник за своя тим, след като в рамките на 9 минути си изкара два жълти картона и в 75-ата бе изгонен.

Севиля се възползва от численото си предимдство и в 87-ата минута Хуанлу Санчес се разписа след асистенция на Рафа Мир за крайното 2:1 в полза на гостите.

В друг мач от турнира Майорка се наложи с 3:0 при гостуването си на Бургос и също продължава напред.