Отборът на Атлетико (Мадрид) стигна полуфиналите на турнира за Купата на краля в Испания, след като победи с 1:0 Севиля у дома.

Домакините изстрадаха успеха на "Уанда Метрополитано", след като късметът първонално им беше обърнал гръб. Френската звезда на тима Антоан Гризман пропусна дузпа в 26-ата минута. След това две попадения на Гризман и Мемфис Депай не бяха зачетени заради засади.

Все пак Фортуна кацна на рамото на Атлетико, след като Депай се реваншира в 79-ата минута, когато заби единствения гол в мача, който се оказа и победен за мадридчани.

В добавеното време съдията свири дузпа за гостите, а след това я отмени, след като прегледа повторение на ситуацията с ВАР.

Така мадридчани станаха последния полуфиналист в турнира, присъединявайки се към Майорка, Атлетик (Билбао) и Реал Сосиедад.

Фенове на Севиля загинаха в катастрофа на път за мача с Атлетико (Мадрид)