Барселона победи с 3:1 като гост третодивизиония Унионистас Саламанка с 3:1 в среща от 1/8-финалите на турнира за Купата на Краля. Алваро Гомес даде аванс на домакините, но каталунците сътвориха обрата след голове на Феран Торес, Жул Кунде и Алехандро Балде. Българинът Борислав Станков-Слави изигра 30 минути за домакините от трета дивизия на Испания.

Старши треньорът на Барселона Шави Ернандес заложи на голям брой юноши в двубоя за Купата на Краля.

Двубоят започна с мигновен натиск от страна на Унионистас. Още преди да се изтекли и 60 секунди футбол Марио Лосада получи топката и стреля от средна дистанция, но ударът му премина покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Иняки Пеня.

След центриране от корнер в наказателното поле на Унионистас, Сержи Роберто засече топката и стреля в средата на вратата, но стражът на домакините Иван Мартинес отрази в 7-ата минута.

Юношата на Барселона Марк Гиу пропиля огромна възможност да се разпише в 22-ата минута, след като засече центриране в наказателното поле на домакините, но Мартинес отрази.

Унионистас успя да шокира Барселона в 31-вата минута, когато Хуан Серано центрира на втора грда , където Алваро Гомес засече от воле и порази целта, за да изведе своя тим напред в резултата.

Барселона възстанови паритета преди почивката, след като тимът направи фантастична контраатака, а Феран Торес излезе очи в очи с Иван Мартинес и не пропусна да вкара в 45-ата минута на срещата.

Каталунците продължиха да бъдат изключително активни и на старта на второто полувреме и закономерно успяха да обърнат резултата. В 69-ата минута Жул Кунде стреля от средна дистанция и прати топката в десния ъгъл на вратата, не оставяйки никакви шансове на Мартинес да отрази.

Барселона стигна до своя трети гол само 4 минути по-късно, след като Алехандро Балде тръгна на самостоятелен рейд, който завърши с удар точно под напречната греда.

Българинът Слави имаше възможност да върне интригата в двубоя в 90-ата минута. Той стреля от границата на наказателното поле, но Иняки Пеня успя да спаси. Последва добавка от страна на Алваро Гомес, който също не успя да се разпише.