Турнир: efbet Лига Стадион: "Александър Шаламанов", гр. София Зрители: 890

Край на мача!

90′

Пет минути допълнително време на срещата.

86′

Вратарят на Хебър Петър Дебърлиев за пореден път се намеси решително, този път след удар на влезлия през второто полувреме в игра Кристиян Балов.

80′

Калоян Пехливанов получи официално предупреждение.

79′

Жълт картон за Олексий Збун.

76′

Шейх Диаманка се появи на терена на мястото на Октай Хамдиев.

75′

Още една двойна смяна в състава на Славия. Роберто Райчев и Мартин Сораков замениха Денислав Александров и Галин Иванов.

75′
74′

Славистите не успяха да реализират още една добра възможност за отбелязване на гол. Ертан Томбак центрира отдясно и Чунг Нгуен До стреля с глава, но Дебърлиев спаси.

65′

Централният защитник на Славия Виктор Генев бе близо до второто си попадение в мача. След центриране на Ертан Томбак той изскочи от дълбочина, но ударът му не намери целта.

Снимка 677377

Източник: startphoto.bg

60′

Владимир Николов замени Цветелин Чунчуков.

60′

Кристиян Балов се появи в игра на мястото на Карл Фабиен.

53′

Иван Минчев получи жълт картон.

52′

ПРОПУСК!

Импулсът в играта на пазарджиклии през второто полувреме продължи и те бяха близо до това да осъществят пълен обрат. След центриране от корнер се стигна до р разбъркване в наказателното поле на "белите", топката стигна до Калоян Пехливанов и точно преди той да нанесе удар, защитник на Славия успя да изчисти.

49′

ГОЛ ЗА ХЕБЪР! НАБИЛ МАКНИ!

Втората част, подобно на първата, започна с ранно попадение. Този път то бе в полза на отбора от Пазарджик. Атанас Кабов намери Набил Макни в наказателното поле и тунизийският нападател с удар с глава не остави шансове на Светослав Вуцов да спаси.

45′

Начало на второто полувреме.

45′

Смяна на почивката в състава на Хебър. Калоян Кръстев се появи в игра на мястото на Кристиан Андонов.

45+2′

Край на първата част.

45′

Две минути добавено време.

29′

Кратка пауза, за да могат футболистите на двата отбора да пият вода и да се освежат.

25′

КАКЪВ ПРОПУСК!

Малко след като първата част на мача бе преполовена Цветелин Чунчуков пропусна добра възможност да отбележи втори гол за Славия. Той бе отлично изведен от Карл Фабиен, но от близка дистанция той стреля право във вратаря Петър Дебърлиев.

Снимка 677378

9′

Принудителна смяна в състава на Хебър. Олексей Збун се появи в игра на мястото на Георги Търтов

8′

Отлично спасяване на Петър Дебърлиев след удар от воле на Велко Йеленкович отблизо.

5′
Снимка 677368

ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! ВИКТОР ГЕНЕВ ОТКРИ РЕЗУЛТАТА!

Мачът започна по отличен начин за символичните гости, които откриха резултата още в 5-ата минута. Иван Минчев изпълни центрира от корнер, топката бе отклонена, а Виктор Генев се оказа най-съобразителен и с удар  с глава изпрати топката в мрежата.

2′

Първата добра възможност за отбелязване на гол се откри пред "белите" още във втората минута. Карл Фабиен проби по лявото крило и опита да немери Денислав Александров в малкото наказателно поле, но Николай Николаев успя да предотврати неприятности за вратаря Петър Дебърлиев и изчисти в корнер.

1′

Двубоят на стадион "Александър Шаламанов" започна.

Снимка 677369

1′

Преди началото на срещата играчът на Хебър Атанас Кабов бе награден по случай своя мач №100 в Първа лига.

29 Шейх Диаманка 17 Васил Казълджиев

Хебър приема Славия в откриващия двубой от третия кръг на Първа лига. Въпреки че "гробарите" са домакини, срещата ще се играе на стадион "Александър Шаламанов" в столицата. Мачът започва в 19:00 ч. и ще бъде ръководен от Драгомир Драганов.

Още на старта на новия сезон, при загубата от Спартак (Варна), теренът в Пазарджик беше ужасяващ. Българския футболен съюз реагира веднага и отправи предупреждение към клуба във връзка със състоянието на тревната настилка на стадион "Георги Бенковски". Теренът обаче все още не е в подходящо състояние и именно това наложи срещата да бъде преместена в София.

Двата отбора все още нямат победа от началото на първенството. Освен поражението от Спартак (Варна), тимът на Веселин Великов отстъпи и на ЦСКА с 1:3. "Белите" пък изиграха само един мач, загубен от Крумовград с 0:1, тъй като двубоят им с Лудогорец беше отложен заради участието на разградчани в евротурнирите.

Славия запълни паузата с две контроли в рамките на един ден. В събота футболистите на Златомир Загорчич първо паднаха от Сливнишки герой (0:1), след което разгромиха дублиращия си състав с 5:0.

Символичните домакини нямат сериозни кадрови проблеми, като добрата новина за тях е, че след наказание се завръща Николай Николаев.

Заги пък отново ще може да разчита на Емил Мартинов, но не и на Тони Тасев, който е пред трансфер в турския Ерзурумспор.