Отборът на Хебър победи с 3:1 Берое в среща от 7-ия кръг на Първа лига. Така пазарджиклии, които "домакинстваха" в Стара Загора заради ремонтни дейности по тревното покритие на стадион "Георги Бенковски" постигнаха първата си победа през настоящия сезон в елита на българския футбол. Атанас Кабов откри резултата от дузпа в 11-ата минута, а Набил Макни удвои в 56-ата. Сантиаго Годой също от дузпа върна едно попадение за Берое малко по-късно, но резервата Олексий Збун сложи точка на спора пет минути преди края на редовното време.

Заралии завършиха срещата с двама души по-малко, след като капитанът Франко Рамос бе изгонен за брутално нарушение срещу Набил Макни в края на първото полувреме, а Сантиаго Годой получи втори жълт картон в добавеното време на срещата.

Отборът на Берое започна по-активно в срещата и в началните минути топката по-често се задържаше в половината на Хебър. Въпреки това първата ситуация дойде пред вратата на старозагорци. Центриране от пряк свободен удар доведе до единоборство във въздуха между Скуадроне и Мартин Михайлов, при което бранителят на Берое го препъна отзад. Първоначално Волен Чинков не отсъди нищо, но след намесата на ВАР бе привикан пред монитора край тъчлинията. След като изгледа ситуацията, реферът посочи без колебание бялата точка. Зад топката застана Атанас Кабов, който със силен удар прати топката в долния десен ъгъл на Артур Мота, който хвана ъгъла, но не успя да спаси - 1:0 за Хебър.

Снимка 680880

Източник: startphoto.bg

В 39-ата минута Берое остана с 10 души, след като капитанът на тима Франко Рамос получи директен червен картон. В опита си да играе с топката бранителят удари с крак в главата Набил Макни и логично беше изгонен. Нападателят на Хебър пък бе превързан и доигра срещата с бинтована глава.

Контраатака в 56-ата минута хвана отбора на Берое неподготвен. Душан Вукович напредна по лявото крило и с диагонален пас намери Набил Макни, който си освободи място за изстрел и прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на Артур Мота за 2:0!

Снимка 680889

В 65-ата минута и Берое получи правото да изпълни дузпа, отново след проверка с ВАР. Вратарят на Хебър - Петър Дебърлиев се опита да избие топката, но не успя да играе с нея и удари в лицето Сареги с ръка. От бялата точка Леандро Годой с прякор Кошмара прати топката в средата на вратата и върна Берое в мача.

Снимка 680892

Пет минути преди края две от резервите на Хебър убиха интригата в мача. Кристиан Андонов майсторски изведе Олексий Збун сам срещу вратаря Артур Мота и украинецът не сгреши - 3:1.

Снимка 680890

В добавеното време на мача Сантиаго Годой извърши нарушение срещу Мартин Михайлов и съдията Волен Чинков му показа втори жълт картон, като по този начин  Берое завърши срещата с 9 души на терена.

Хебър - Берое 3:1 (Развой на срещата по минути)

Срещата стартира в 19:15 часа