Ботев (Пловдив) победи Хебър с 1:0 при символичното си гостуване на стадион "Христо Ботев" в среща от петия кръг на Първа лига. Единственият гол в мача бе дело на 18-годишния нигерийски талант Кристиан Нвачукву в 52-ата минута. Така "жълто-черните" се върнаха на победния път след отпадането от турнира Лига на конференциите от босненския Жрински (Мостар) преди няколко дни.

В 12-ата минута Хебър открадна топката в половината на противника. Набил Макни реши да стреля от далечно разстояние, но изпълнението му бе много неточно. В този случай нападателят можеше да подаде на съотборник.

Шест минути по-късно Ботев Пловдив трябваше да поведе в резултата. Алекса Мараш проби добре по левия фланг и центрира по земя към Кристиан Нвачукву, който обаче само от няколко метра прати изстрела си в напречната греда.

В 32-ата минута "гробарите" имаха добра възможност. Футболистите на Веселин Великов изпълниха късо корнер, след което Атанас Кабов центрира. Топката бе отклонена, а Уилям Фонкю стреля. Ханс Кристиан Бернат успя да избие.

Малко след това Константинос Балоянис пробва късмета си от границата на пеналтерията, но Петър Дебърлиев се намеси.

В 52-ата минута Ботев Пловдив откри резултата. След тъч, изпълнен вляво от вратата на Дебърлиев, топката достигна до Никола Илиев, който с хубав пас изведе Кристиан Нвачукву. Нигериецът преодоля стража на Хебър, след което нямаше проблеми да отбележи.

Снимка 679241

Източник: startphoto.bg

Три минути по-късно "канарчетата" имаха още едно добро положение. Мараш обаче не успя да вкара, а Дебърлиев спаси.

В 58-ата минута пред Милен Гамаков се откри шанс да изравни. Гостите изпълниха статично положение, Макни стигна до топката, но не успя да я насочи към вратата. Все пак тя попадна на пътя на Гамаков, който стреля неточно.

Една минута преди изтичането на редовното време на срещата резервата Вини Трибуле можеше да се разпише. Той получи в наказателното поле и въпреки че се забави, отправи удар. В последния момент Гамаков блокира изпълнението.

В следващия кръг съставът воден от Душан Керкез ще приеме Спартак (Варна), докато Хебър  гостува на Левски.

Хебър - Ботев (Пловдив) 0:1 (Развой на срещата по минути)

Мачът е с начален час 21:15