Капитанът на България - Кирил Десподов, говори веднага след победата над Северна Ирландия с 1:0. Именно гол на Десподов донесе радостта за "лъвовете" за първия успех в това издание от Лига на нациите.

"Мисля, че всички бяхме on-fire. Добре изиграхме мача, особено през първото полувреме. Много се нуждаехме от тази победа. Благодаря на хората в Пловдив, тъй като е футболен град. Огромно благодаря от целия отбор", започна Десподов.

"Доста търсихме гола и през първото полувреме и предния мач, когато изпуснахме много положения. Тогава вратарят им спаси, а днес две греди. Създадохме положения, но едно от тях влезе. Второто полувреме излязохме по-прибрани и не пресирахме напред, но се справихме добре, накрая можеше да вкараме втори гол. Ще направим всичко възможно да победим Люксембург.

Играем не на 100, а на 150% за България. Правим всичко възможно да завършим първи в групата", завърши Десподов пред националната телевизия.

България - Северна Ирландия 1:0 в мач от Лигата на нациите