Приятната изненада на миналия сезон в Първа лига - Крумовград започна успешно новата кампания. Съставът воден от Атанас Рибарски победи с 1:0 Славия в среща от първия кръг. Единственото попадение в двубоя бе дело на Божидар Кацаров в 11-ата минута. Двата отбора завършиха мача с намален състав, след като голмайсторът Кацаров от символичните домакини и Емил Мартинов от Славия бяха изгонени с червени картони през второто полувреме.

Първият гол в мача, а и за новия сезон в българския шампионат падна в 11-ата минута. Тогава центриране стигна до Матей Шимич, който успя да свали топката към Божидар Кацаров. Той стреля директно от въздуха и прати топката в мрежата на гостите.

Снимка 675347

Източник: startphoto.bg

Три минути след това Наско Милев стреля по земя извън наказателното поле на "белите". Изпълнението му по никакъв начин не затрудни Светослав Вуцов. В 23-ата минута пък Патрик Луан отклони опасно центриране. С топката на сантметри се размина Матей Шимич, който се включи на далечната греда, но не успя да стреля.

В 33-ата минута домакините имаха добра възможност за втори гол. Наско Милев успя да се пребори за висока топка и я свали към Диого Рапосо. Той се справи с футболист в бяло и шутира, но не преодоля Светослав Вуцов.

Последните минути от първата част бяха по-силни за гостите. В 41-ата минута Иван Минчев центрира отлично на близката греда, а там Виктор Генев се извиси над всички и стреля. Топката обаче срещна десния страничен стълб на вратата и не влезе.

В 45-ата минуа пък фрапантен пропуск лиши Славия от изравнителен гол. Иван Минчев отправи коварен удар, който затрудни Янко Георгиев. Топката върхлетя Тони Тасев, но отблизо не успя да отбележи, а шутира високо над напречната греда.

В началото на второто полувреме липсваха чистите положения. В 56-ата минута Серкан Юсеин стреля от пряк свободен удар, като ударът му мина над напречната греда на противниковата врата. Минута по-късно пък Иван Минчев намери Тони Тасев в наказателното на Крумовград, а той стреля с глава. Не успя обаче да насочи добре топката и тя мина над вратата, пазена от Янко Георгиев.

В 66-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена. Божидар Кацаров беше изгонен от съдията Георги Давидов, след като вдигна високо крака си и влезе опасно срещу Цветелин Чунчуков.

Футболистите на Златомир Загорчир опитаха на няколко пъти с далечни удари. В 74-ата минута Карл Фабиен опита късмета си с шут от дистанция, който обаче премина над напречната греда.

Три минути след това Иван Минчев също стреля извън наказателното на домакините, като и неговият опит не беше точен.

В 81-ата минута Карл Фабиен пое в наказателното и стреля от малък ъгъл, като ударът му прелетя встрани от целта.

Дълбоко в продължениeто на мача Емил Мартинов получи втори жълт картон, и беше изгонен от главния съдия.

След края на срещата пък Иван Минчев потърси физическа саморазправа с изпълнителния директор на Крумовград Асен Караславов, но бе спрян от свои съотборници и част от охранителите на двубоя.

Крумовград - Славия 1:0 (Развой на срещата по минути)