ЦСКА изигра втори пореден безобразен мач в Първа лига. "Червените" отстъпиха при домакинството си на Славия на Националния стадион "Васил Левски" с 0:1 в мач от петия кръг. Главната причина резултатът в полза на "белите" да не бъде по-убедителен бяха великолепните намеси на вратаря Густаво Бусато, който се завърна под рамката след изтърпяно наказание. Единственото попадение в срещата бе дело на Иван Минчев, който бе точен от дузпа в 12-ата минута.

През първото полувреме на срещата "белите" контролираха изцяло събитията на терена като пропуснаха множество добри положения за отбелязване на гол. От своя страна домакините се представиха изключително слабо и така и не успяха да застрашат пазената от Светослав Вуцов врата.

Първият шанс за гостите бе още в 6-ата минута, когато Ертан Томбак пусна към Галин Иванов, който стреля от въздуха, но Густаво Бусато отрази.

В 12-ата минута Иван Турицов извърши нарушение срещу Карл Фабиен и Волен Чинков посочи бялата точка. Зад топката застана Иван Минчев, който прати топката в средата на вратата - 0:1!

Снимка 679145

В 18-ата минута Карл Фабиен стреля към вратата, а Бусато успя да избие, а след това стана ясно, че е имало засада. Шест минути по-късно Владимир Николов излезе на добра позиция, но стражът на "червените" успя да отрази и този изстрел.

В 31-ата минута Ертан Томбак пусна остър пас в наказателното поле, където Владимир Николов опита да засече топката, но я прати в аут. Пет минути по-късно Галин Иванов стреля извън наказателното поле и Бусато изби в корнер.

В 40-ата минута Светослав Вуцов лесно се справи с изстрел на Тобиас Хайнц.

В края на първата част Денислав Александров навлезе на скорост в наказателното поле и от аутлинията върна към Владимир Николов, но нападателят на "белите" отново стреля неточно. В добавеното време на първото полувреме Иван Минчев стреля от фал към средата на вратата на ЦСКА, а Бусато изби в ъглов удар.

В 50-ата минута Тибо Вион отправи силен шут от малък ъгъл, а Вуцов внимаваше и спаси. Малко по-късно Иван Минчев получи на добра позиция от Владо Николов, но стреля слабо и Бусато с лекота улови. Три минути след това Бусато първо отрази удар на Владимир Николов, а след това и на Галин Иванов в рамките на секунди.

В 58-ата минута Матиас Фаетон излезе срещу Вуцов след пас на Хайнц, но стражът на "белите" се намеси добре и изби с крак.  След това Коялипу засече с глава центриране от корнер, но ударът му се заби в земята и прехвърли вратата.

Десет минути преди края на редовното време, Тибо Вион центрира към далечната греда, топката бе свалена за непокрития Марселино Кареасо, но ударът на колумбиеца бе блокиран.

В оставащото време до края на срещата играчите на ЦСКА така и не успаха да стигнат до чисто голово положение пред вратата пазена от Светослав Вуцов и допуснаха трета загуба в четири изиграни срещи от началото на сезона.

ЦСКА - Славия 0:1 (Развой на срещата по минути)

Двубоят на Националния стадион "Васил Левски" започва в 19:00 часа