Турнир: efbet Лига Стадион: "Александър Шаламанов", гр. София Зрители:
90+8′

Край на мача!

79′

ГООООООООООООООЛЛЛЛЛЛ! Иван Минчев отбеляза от дузпа! Емил Виячки и Владимир Николов влязоха в единоборство, а Николов се свлече на земята. Сигнал от рефера не последва, но отново ВАР се намеси, след което съдията показа бялата точка. Иван Минчев се нае с отговорността да застане зад бялата точка и не сгреши.

69′

Отмениха гол на Ертан Томбак! Куентин Зеедорф проби по лявото крило и финтира Станислав Иванов, за да подаде на Ертан Томбак, който вкара с глава. След дълго, четириминутно разглеждане, ВАР отмени попадението заради игра с ръка.

57′

Началото на второто полувреме започва много равностойно между двата тима. В 57-ата минута обаче Арда пропусна още една възможност за второ попадение. Тонислав Йорданов комбинира с Борислав Цонев, който шутира от движение, но топката не уцели целта.

45′

Начало на втората част!

45+2′

Край на първото полувреме!

37′

Още една възможност за тима от Кърджали! Густаво Каскардо пусна към Тонислав Йорданов, който стреля от трудна позиция, а Вуцов успя да блокира с крак.

32′

Греда за Арда! Тимът от Кърджали пропиля още една невероятна възможност за попадение. Борислав Цонев центрира към Тонислав Йорданов, който отправи добър изстрел с глава, но топката срещна страничния стълб.

28′

Емил Мартинов влиза на мястото на Чунг Нгуен До, който беше принуден да напусне терена, след като се контузи.

Снимка 680681

Източник: startphoto.bg

23′

Станислав Иванов центрира от пряк свободен удар към Тонислав Йорданов, а вратарят на Славия Светослав Вуцов увисна. Йорданов отправи шут, но Виктор Генев успя да изчисти от голлинията.

13′

Славия имаше страхотен шанс да изравни, след като Цветелин Чунчуков стреля, но Господинов и Ебоа го блокираха. Все пак топката се озова в близост до голлинията, но Цонев успя да изчисти.

10′

Арда много сериозно притисна домакините в днешния мач. След изпълнение на корнер Феликс Ебоа Ебоа нанесе удар с глава, но ударът му бе неточен.

9′

Тимът от Кърджали можеше да поведе с втори гол само в рамките на първите десетина минути. Димитър Велковски центрира и намери Чинонсо Офор, който отправи изстрел, но Вуцов успя да избие.

2′

ГООООООООООООООООЛЛЛЛ! Станислав Иванов откри резултата още във втората минута! Станислав Иванов комбинира с Тонислав Йорданов, който върна топката отново към Иванов, а той с елегантен удар прати топката право в мрежата на Светослав Вуцов.

1′

18. Кристиян Балов 80. Лъчезар Котев

Славия приема Арда в първия двубой от петъчната програма на седмия кръг в Първа лига. Срещата на стадион "Александър Шаламанов" в столицата стартира в 17:00 часа, a главен съдия ще бъде Димитър Димитров.

"Белите" на Златомир Загорчич играят на приливи и отливи от началото на сезона. Доказателство за това е победата над ЦСКА на Националния стадион с 1:0 и последвалата загуба от ФК ЦСКА 1948 в Бистрица с 0:2. В последните дни се появи информация за мача с Арда треньорът Загорчич, който няма проблеми с контузени и наказани играчи, ще заложи на Цветелин Чунчунков в нападение за сметка на Владимир Николов.

Заги избра футболистите си за домакинството на Арда

Вижте кои са те

Междувременно най-старият столичен тим може да се похвали с трима национали: Светослав Вуцов, Ертан Томбак и Иван Минчев, извикани от Илиан Илиев за мачовете с Беларус и Северна Ирландия в Лига на нациите.

Арда, от своя страна, има три успеха и три поражения на сметката си. Воденият от Александър Тунчев състав е стопроцентов у дома, но няма спечелена точка извън Кърджали. Пораженията дойдоха в гостуванията на Лудогорец в Разград и Спартак Варна на "Коритото", а успехите дойдоха над Крумовград, Хебър Пазарджик и ЦСКА преди няколко дни.

Треньорът Тунчев също ще може да разчита на оптимален състав за непредвидимия сблъсък.