90+5′
Турнир: efbet Лига Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители: 400
90+5′

Край на мача!

90′

Пет минути продължение на срещата.

88′

Капитанът на Славия Галин Иванов е сменен от Емил Мартинов.

78′

Джонатан Линдсет отстъпи мястото си на терена на Улаус Скаршем, а Тобиас Хайнц е заменен от Петко Панайотов.

78′
76′

Виктор Генев замени голмайстора Иван Минчев.

75′

Безспорно най-добрият в състава на домакините - Густаво Бусато отрази още един удар по посока на своята врата, този път отправен от Иван Минчев.

70′

Още един жълт картон за играч на Славия, той е за Мартин Георгиев.

65′

Току-що влезлият в игра Цветелин Чунчуков получи жълт картон.

64′

Двойна смяна и в състава на Славия. Цветлин Чунчуков и Чунг Нгуен До замениха  Владимир Николов и Денислав Александров.

64′
63′

Новото попълнение на ЦСКА Годуин Коялипу надскочи защитата на Славия след центриране от корнер, но след удара му с глава топката премина над напречната греда.

Снимка 679141
62′

Удар на Тобиас Хайнц от дистанция, Вуцов спасява.

58′

Пропуск на Фаетон!

Близо час след началото на мача домакините най-после стигнаха до изгодна ситуация за отбелязване на гол. Тобиас Хайнци изведе отлично Матиас Фаетон, но ударът на национала на Гваделупа бе спасен от Светослав Вуцов.

57′

Нова смяна в състава на ЦСКА, Санянг замени Джейсън Локило.

55′

Слабата игра на ЦСКА продължава и в първите десет минути след почивката, като Славия пропусна още една добра възможност за отбелязване на гол. Единственият, който се представя на ниво в редиците на "червените", Густаво Бусато първо отрази удар на Владимир Николов, а след това и добавка на Галин Иванов в рамките на няколко секунди.

53′

Владимир Николов с едно докосване изваде Иван Минчев в наказателното поле на ЦСКА, но миг преди автора на единствения гол, до момента, в днешния мач да отправи удар, Джонатан Линдсет успя да го блокира.

50′

Удра на Тибо Вион от малък ъгъл, Светослав Вуцов отрази без проблеми.

45′

Начало на второто полувреме!

Снимка 679149

Източник: startphoto.bg

45′

Томислав Стипич извърши смяна в състава на домакините на почваката. В игра си появи Браян Кордоба, а Иван Турицов напусна терена.

45+4′

Край на първото полувреме.

Снимка 679148

45+3′

Коварен удар на Иван Минчев от фаул, но единственият, който се представя на ниво в състава на домакините от началото на мача - Густаво Бусато успя да спаси.

45+2′

Матиас Фаетон получи официално предупреждение за нарушение срещу Ертан Томбак.

45′

Три минути добавено време.

43′

Пореден пропуск на "белите"!

В края на първата част Денислав Александров навлезе на скорост в наказателното поле и намери Владимир Николов, но нападателят на Славия отново не успя да намери целта.

37′

Поредната добре разиграна комбинация на състава воден от Златомир Загорчич завърши с мощен удар на Галин Иванов, но завърналият се под рамката на вратата бразилски страж на домакините успя да избие топката в корнер.

31′

Ертан Томбак се възполза от несъсредоточени действия на бранител в червен спортен екип, отне топката и намери Владимир Николов в наказателното поле, но нападателят стреля в аут.

30′

Първо прекъсване на играта, за да могат играчите на двата отбора да пият вода и се освежат.

25′

Още едно спасяване на Бусато!

"Белите" организираха бърза контраатака, Денислав Александров центрира в наказателното поле, където Владимир Николов бе оставен непокрит и отправи удар, но Бусато отново бе на своя пост и спаси. Това бе четвърти точен удар за гостите, докато възпитаниците на Томислав Стипич още нямат такъв в очертанията на вратата пазена от Светослав Вуцов.

18′

Играчите на Славия бяха много близо до това отново да изпратят топката в мрежата на "червените". Владимир Николов беше изведен от Галин Иванов по десния фланг на атаката и намери Карл Фабиен, който стреля, но Лумбард Делова изби пред голлинията. След това съдиите маркираха засада на Николов в тази ситуация.

15′

Първи жълт картон в мача. Получи го Велко Йеленкович за нарушение срещу новото попълнение на "червените" Годуин Коялипу.

13′
Снимка 679146

ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! ИВАН МИНЧЕВ!

Гостите стигнаха до аванс в резултата, след като Иван Минчев изпълни хлъднокръвно 11-метровият наказателен удар и не остави шансове на Густаво Бусато.

12′

Дузпа за Славия! Карл Фабиен влезе в наказателното поле на ЦСКА, където бе фаулиран от Иван Турицов и главният съдия Волен Чинков посочи бялата точка.

10′

"Белите" определено започват по-активно срещата, като на Бусато му се наложи още веднъж да се намесва, този път след шут на Владимир Николов.

6′

Защитниците на ЦСКА не успяха да изчистят топката след многоходова акция на Славия и тя стигна до Галин Иванов, който отправи удар от въздуха, но Густаво Бусато внимаваше и успя да избие в корнер.

1′

Двубоят на Националния стадион "Васил Левски" започна!

7 Улаус Скаршем 9 Мартин Сораков

СКА и Славия се изправят един срещу друг в мач от 5-ия кръг на efbet лига. Двубоят на Националния стадион "Васил Левски" започва в 19:00 часа.

ЦСКА започна сезона със загуба от Лудогорец, след което срещу Хебър. В третия кръг обаче дойде тежкото поражение с 0:3 от завърналия се в елита тим на Спартак Варна.

Ясна е групата на Славия за дербито с ЦСКА

Загорчич я обяви

Двубоят от четвъртия кръг с ЦСКА 1948 бе отменен и днес съставът ще търси връщане към победния път. Към момента ЦСКА има едва 3 точки от три мача.

Славия е с актив от 4 точки след три двубоя, като и мач на "белите" бе отложен. До момента отборът има загуба от Крумовград в първия кръг и след това равенство с Хебър и победа срещу Спартак Варна.

Въпреки наказанието си, ЦСКА ще има подкрепа на трибуните. Ръководството на клуба съобщи, че за мача със Славия ще бъдат допускани деца до 14 години.

ЦСКА дава още един милион евро за нови играчи

"Червените" продължават със селекцията

"Червените" нямат сериозни кадрови проблеми, като наставникът сподели на пресконференция преди срещата, че Емануел Шакич и Амос Юга също са на линия вече, но загатна, че едва ли ще разчита на тях повече. Същото се отнася и за Бредли де Нойер.

Добрата новина е, че наказанието на вратаря Густаво Бусато вече изтече и стражът вече може да се завърне под рамката на вратата. Последните две нови попълнения ще започнат като титуляри за ЦСКА срещу Славия. Става въпрос за Годуин Коялипу, който ще застане на върха на атаката, и крилото Джейсън Локило.

Пред Златомир Загорчич има една въпросителна. Нападателят Карл Фабиен през последните дни тренира на облекчен режим заради травма в адукторите. Все още не ясно дали треньорът ще може да разчита на французина.

Томислав Стипич: В ЦСКА превърнахме разочаровнието в мотивация

"До момента имахме само един лош ден"

През миналия сезона ЦСКА и Славия се срещнаха три пъти, два пъти направиха равенства 1:1 в първенството, а "червените" надделяха с 1:0 в мач за Купата на България.

Главен съдия на днешната среща ще бъде Волен Чинков.