Отборите на Хебър и Славия завършиха наравно 1:1 в първи мач от третия кръг в елита на българския футбол. Двата отбора си размениха по едно попадение в началото на двете полувремена и си разделиха по една точка.

"Белите" откриха резултата в петата минута, след като Иван Минчев центрира от корнер, а Виктор Генев се оказа най-съобразителен и изпрати топката с глава в мрежата. Хебър изравни резултата в 49 минута, когато също се глава се разписа Набил Макни.

Славия започна агресивно мача и наложи сериозен натиск пред вратата на Петър Дебърлиев. Още във втората минута Карл Фабиен проби по лявото крило и опита подаване към вратарското поле, където бе Денислав Александров, но Николай Николаев се намери решаващо и изчисти в корнер.

В 5-ата минута софиянци стигнаха до попадение. Иван Минчев изпълни ъглов удар, топката бе отклонена, а след това Виктор Генев реализира след изстрел с глава.

Снимка 677367

Източник: startphoto.bg

20 минути по-късно Цветелин Чунчуков трябваше да отбележи втори гол за Славия. Той получи на отлична позиция от Карл Фабиен, но само от няколко метра прати опита си точно в Петър Дебърлиев.

В добавеното време на първата част Мартин Михайлов засече центриране. Изстрелът му бе уловен без проблеми от Светослав Вуцов.

В 49-ата минута Хебър успя да изравни. Атанас Кабов отправи хубаво подаване към Набил Макни в пеналтерията. Вторият отправи удар с глава в десния ъгъл на Вуцов, който вратарят нямаше как да спаси.

Снимка 677378

Броени минути след това "зелените" можеха да направят пълен обрат. След корнер и разбъркване в наказетелното поле, кълбото достигна до Калоян Пехливанов. Точно преди той да прати топката в мрежата бранител на Славия се намеси.

В 65-ата минута Виктор Генев бе близо до второто си попадение в мача. Ертан Томбак центрира, а централният бранител изскочи от дълбочина. Той бе намерен абсолютно непокрит на границата на вратарското поле, но не успя да уцели вратата.

Девет минути по-късно столичният отбор организира още една добра атака. Пак Томбак се отчете с хубаво подаване. Чунг Нгуен До засече с глава, но Дебърлиев се намеси.

Последната по-интересна ситуация в мача бе в 86-ата минута, когато резервата Кристиян Балов опита удар с левия крак, но Дебърлиев спаси без проблеми.

Хебър - Славия 1:1 (Развой на срещата по минути)

Двубоят стартира в 19:00 часа