Временният лидер в Първа лига - Левски, бързо се завърна на победния път в шампионата. В късния петъчен двубой от програмата на Първа лига, "сините" надвиха предпоследния Хебър с 1:0. Единственото попадение падна след само две минути футбол на "Герена", когато се разписа централният бранител Кристиан Димитров.

Левски - Хебър 1:0 (Развой на срещата по минути)

Трудна победа за "сините"

Ранният гол сякаш успокои прекалено много селекцията на Станислав Генчев, която до края така и не оправда очакванията за голова фиеста срещу "гробарите". Веднъж гредата удари Евертон Бала, а тандемът Колев - Сангаре беше необичайно тих в офанзивен план. Въпреки това левскарите вече имат 15 точки от 18 възможни в първенството, което е достатъчно добър атестат за представянето им.

Поредната загуба за Хебър можеше да бъде и предотвратена, ако гостите се бяха възползвали от две чудесни възможности през първото полувреме. Тогава Макни и Хамдиев обаче се респектираха от стабилните намеси под рамката на Пламен Андреев.

Снимка 679929

Източник: startphoto.bg

Левски нямаше как да мечтае за по-добро начало на мача, след като лидерите в първенството стигнаха до гол още в 120-ата секунда. Без да хвърлят и капка пот в атака, столичани стигнаха до корнер, при който след триково разиграване между Петков и Колев, таранът центрира от левия фланг. Пасът му намери в наказателното поле капитана Цунами, стрелял с глава към далечния ъгъл на "гробарите". Опитът му беше доразвит от дебнещия негов колега в защита Кристиан Димитров, който протегна крак и от непосредствена близост матира Дебърлиев за 1:0.

Ранният откриващ гол подейства и добре, и зле, за селекцията на Станислав Генчев. Случилото се успокои левскарите, които вече не атакуваха с чак толкова голям интензитет вратата на пазарджиклии. Активен в предни позиции бе Мустафа Сангаре, ала и таранът трудно намираше пространства измежду сгъстената отбрана на гостите.

Марин Петков осигури добро подаване за Джавад Ел Джемили в 13-ата минута, след което мароканецът отправи силен удар по земя, който беше уловен качествено от стража на съперника.

Снимка 679930

Макар и в спокойно русло, срещата между фаворит и аутсайдер можеше да претърпи неочакван момент, след като гостите организираха добра атака отляво в 22-ата минута. Георги Търтов центрира към намиращия се в наказателното поле на Левски - Набил Макни. Тунизиецът насочи с глава своя изстрел, но Пламен Андреев беше на позиция и спаси.

Футболистите на Левски имаха претенции към главния съдия в 31-ата минута, когато те поискаха дузпа в своя полза заради игра с ръка на Радослав Терзиев. Реферът Димитър Димитров обаче даде знак, че и дума не може да става за подобни действия, тъй като ръката му е била прилепнала плътно до неговото тяло.

Снимка 679934

Кошмарна грешка на Келиан ван дер Каап можеше да постави Левски на колене в 34-ата минута. Нидерландецът допусна зад гърба си Набил Макни, който бързо напредна с топка в крака. Тунизиецът изчака включването на съотборника си Октай Хамдиев и продължи кълбото към него. Оки отправи шут между купа от играчи, само за да види чудесната намеса на Пламен Андреев.

Късметът сериозно се усмихна на Левски малко преди почивката, когато наглед безобидно центриране доведе до неразбирателство между Андреев и Димитров. Топката се отклони в бедрото на младия вратар и без малко не посети неговата мрежа.

Втората част започна с леко събуждане в редиците на Левски. "Сините" получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар чрез Марин Петков, който обаче стреля много високо и се размина с отбелязването на втори гол в мача.

Снимка 679939

Алдаир се възползва от бързината си в 61-ата минута и създаде добра възможност за Левски в 61-ата минута. Португалецът отправи нещо средно между удар и подаване, ала хибридното му изпълнение излезе единствено в корнер.

Любопитен момент беляза мача в 62-ата минута, когато на терена се намери смелчага, който да опонира физически на Мустафа Сангаре. Това бе Мартин Михайлов от Хебър, който след борба за позиция при корнер, влезе в кратка физическа разпра с Батман от "Герена". Страстите обаче бързо бяха потушени от главния съдия Димитров.

Снимка 679942

Левски можеше да отбележи дългоочаквания втори гол на успокоението, четвърт час преди края. Тогава появилият се като резерва Евертон Бала получи кълбото на границата на наказателното поле. Куршума имаше цялото време на света, за да отправи максимално качествен удар, който за негова жалост срещна само напречната греда.

До края нито левскарите, нито хебърци, направиха необходимото в атака, за да бъде променен крайния резултат. Така "сините", за трети пореден път, се поздравиха с победа 1:0 над пазарджиклии.

Снимка 679928

След седмица за левскарите предстои много сериозно предизвикателство - гостуване на Спартак (Варна). Хебър приема на свой терен Берое.

Локомотив (София) - Ботев (Враца) 0:1 в мач от Първа лига