Българският национален отбор по футбол за юноши до 18 години спечели първия от общо два приятелски мача срещу връстниците си от Австрия. Двубоят завърши 1:0 и бе игран само едно полувреме на базата на БФС в "Бояна", тъй като проливният дъжд не позволи на младоците да излязат на терена за втората част.

Сухия заменя Вили Вуцов начело на Янтра (Габрово)

Освен от Вили Вуцов, отборът на Янтра бе поведен през последния сезон и от Живко Желев

Единственото попадение отбеляза талантът на Ботев (Пловдив) Константин Павлов в 21-та минута. Нападателят се възползва от груба грешка на вратаря Кенан Юсич, който изпусна топката при центриране.

Главен съдия на приятелския мач бе Християна Гутева, а от трибуните двубоя проследиха президентът на Славия (София) Венцеслав Стефанов, новият треньор на Янтра (Габрово) Антони Здравков - Сухия и други.

Следващият мач на националите до 18 години срещу Австрия е насрочен за 18 юни, неделя, от 11:00 часа.

Титулярен състав на България: Алекс Божев, Росен Божинов, Михаил Цонев, Росен Маринов, Захари Атанасов, Антоан Стоянов, Константин Павлов, Асен Митков, Борислав Маринов, Валентин Йотов и Илиан Антонов.

Старши треньор: Ангел Стойков.