Манчестър Юнайтед спечели гостуването си на Лутън Таун с 3:0 и се класира за осминафинал в турнира за Купата на лигата. Резултатът набъбна в края, като при 1:0 за "червените дяволи" дебютиралият за тима вратар Дийн Хендерсън направи страхотно спасяване, а след това Ерик Байи изчисти от голлинията.

Оле Гунар Солскяер остави част от титулярите си на скамейката. През първото полувреме срещата беше относително равностойна, В 44-ата минута Брандън Уилямс беше спънат в наказателното поле и Хуан Мата в отсъствието на Бруно Фернандеш откри от дузпа - 0:1.

След почивката играчите на Юнайтед имаха голямо превъзходство, но пропиляваха шанс след шанс. Домакините стигнаха до своята възможност, но Хендерсън показа класата си.

Снимка 497311

В 79-ата минута Солскяер пусна едновременно Бруно Фернандеш, Мейсън Грийнууд и Маркъс Рашфорд. Натискът към вратата на Лутън се засили и "червените дяволи" вкараха още два гола.

В 88-ата минута след прекрасна многоходова комбинация Грийнууд изведе Рашфорд сам срещу вратаря. Нациналът беше безпощаден за 0:2.

След един пропуск на Рашфорд в добавеното време и Грийнууд вкара своя гол за да напомни за миналия сезон - 0:3.

Така Манчестър Юнайтед ще гостува следващата седмица на осминафинал срещу победителя от двубоя Престън - Брайтън.