Ливърпул успя да победи Лутън с 4:1 в мача им от Висшата лига, което увеличи аванса на мърсисайдци на върха в класирането на четири точки пред Манчестър Сити, но и с мач повече.

Новакът в елита на Англия откри пръв на "Анфийлд", но след почивката домакините показаха класа, макар и без куп ключови футболисти.

Първата отлична възможност в срещата се разкри пред Луис Диас, който бе изведен сам срещу Камински, но се засуети и не успя да стреля. В 5-ата минута колумбиецът отново се озова на стрелкова позиция, след като бе изведен отдясно, финтира защитник и стреля, но покрай вратата.

Снимка 654468

Противно на логиката от началото на срещата, тимът на Роб Едуардс бе този, който успя да открие резултата. След наглед безобидна ситуация при тъч отляво, Таит Чонг проби в наказателното поле и стреля силно по диагонала. Келъхър успя да парира топката, който обаче отскочи и попадна на главата на Огбене на далечната глава, а крилото на гостите от близка дистанция я насочи в мрежата.

Втората част със страхотен шанс за Луис Диас, чийто удар бе блокиран от бранител на гостите. Малко по-късно домакините имаха претенции за дузпа, след като Луис Диас стреля от близка дистанция, а топката срещна ръката на бранител в бяло. Ситуацията бе прегледана от ВАР, но наказателен удар така и не отсъден.

Футболистите на Юрген Клоп обаче показаха истински характер и само в рамките на три минути успяха да стигнат до пълен обрат на резултата.

Проблемите на Ливърпул продължават

Мърсисайдци остава без двама ключови футболисти тази вечер

Първо Върджил Ван Дайк бе на точното място в 56-ата минута, след като засече с глава центриране от корнер и направи 1:1. Три минути по-късно, след нова атака отдясно и изпълнение на тъч, топката бе подадена към Алексис Мак Алисър, който с едно докосване я продължи към наказателното поле, а Коди Гакпо с глава от близка дистанция порази целта за 2:1.

Последва трети гол, дело на Луис Диас в 71-та минута преди Харви Елиът да сложи точка на спора в 90-та минута.