90+3′

Последен сигнал.

Победа за Лудогорец.

Лудогорец победи Берое с 2:0

Лудогорец свали Берое от върха в класирането, "чиста" победа за шампионите в Разград, мачът временно бе спрян

Голове на Кешеру и Сисиньо решиха всичко в срещата

90+1′

Терзиев сменя Каули.

88′

Засада на Ману.

Гол на Лудогорец е отменен.

83′

Играта продължава.

82′

Осветлението на целия стадион вече работи оптимално.

Теренът обаче е сериозно наводнен.

81′

Срещата е временно спряна.

Причината са непрестанните токови удари.

80′

Жълт картон за Бакалов.

79′

Нов токов удар.

Поредна част от осветлението бе на път да спре.

На този етап срещата продължава.

77′

Жоржиньо сменя Янков.

75′

Жълт картон за Мезаг.

73′

Теренът става все по-труден за игра.

Състезателите не спират да се подхлъзват на мократа трева.

69′

Двата тима избират да продължат битката, въпреки техническите проблеми.

Става дума за една малка част от цялото осветление на "Хювефарма Арена".

68′

Част от осветлението на стадиона спря.

Очаква се всичко да бъде коригирано своевременно.

65′

Марин сменя Кешеру.

64′

Ману сменя Текпетей.

58′

Контраатака на домакините.

Янков подава към Каули.

Той отново търси изстрел от движение.

И за пореден път изпълнението му не е точно.

56′

Акция на Берое в половината на домакините.

Центриране в наказателното поле.

Октавио засича кълбото с глава.

Топката е в ръцете на Илиев без проблеми.

55′

Каули получава подаване в наказателно поле.

Решава да стреля от движение.

Василев хваща кълбото в ръцете си.

52′

Атака на висока скорост за гостите.

Конте решава да стреля от границата на наказателното поле.

Над вратата.

46′

Октавио заменя Еривалдо.

46′

Подаване за Янков.

Той полага неимоверни усилия и достига топката.

Пробива сам в наказателното поле и решава да стреля, вместо да подава.

Опцията се оказва погрешна, като двама от съотборниците му бяха непокрити, а Янков шутира далеч над вратата.

45′

Играта е подновена.

45+1′

В началото на срещата гостите от Стара Загора в няколко отделни случая пробваха да притеснят шампионите с атаки по крилата. Еривалдо, този път започнал от първата минута на двубоя, се бе заел със задачата да подава на съотборниците си в наказателното поле, пробивайки по десния фланг. Усилията му не даваха резултат.

Първият по-сериозен опит на домакините да притеснят отбраната на съперника дойде чрез Оливейра, който обаче стреля неточно.

В 14-ата минута Ангелов събори Недялков в наказателното поле на разградчани. След това топката бе пратена в мрежата на Пламен Илиев, но сигналът на рефера вече бе прозвучал. Нарушението означаваше, че признат гол за старозагорци няма.

Само две минути по-късно Фал бе изведен сам срещу Илиев и стреля, но националният страж изби сигурно в корнер.

120 секунди след това, в момент, в който Берое изглежда беше в подем, Лудогорец осъществи бърза атака, Кешеру получи от близка до Василев дистанция и не сгреши, давайки преднина на тима си.

Вратарят на Берое имаше няколко неубедителни намеси, като дори си изпроси жълт картон, спирайки атака на Каули далеч от наказателното си поле.

В 23-ата минута Доминик Янков за пореден път през сезона привлече вниманието на всички към себе си, след като с безупречна асистенция изведе национала Сисиньо очи в очи със стража на съперника и бранителят не сгреши, а преднината на шампионите беше удвоена.

Берое опита финален щурм за първата част, за да върне поне едно от попаденията, но усилията на Фал, Макоута и Еривалдо не дадоха положителен резултат.

Вместо това извеждащо подаване на Кешеру към Текпетей съвсем можеше да отчая старозагорци, но за тяхна радост един от най-бързите футболисти в шампионата ни не успя да отиграе кълбото подобаващо и го прати в аут.

45′

Почивка.

42′

Кешеру пробва да изведе Текпетей между няколко бранители на съперника.

Без особен успех.

Не съвсем добра намеса на Текпетей и топката преминава в притежание на съперника.

39′

Каули опитва центриране в полето на Василев.

Този път действията му бяха добре предвидени от бранителите.

Без нова опасност пред вратата на Берое.

32′

Текпетей стреля с всичка сила!

Топката се отбива в главата на Ангелов.

Защитникът пада на тревата.

Ще трябва да получи медицинска помощ.

31′

Жълт картон за Василев.

Фаулира Каули, в опит да му попречи да стигне до наказателното поле.

Стражът вдига ръце и претендира, че не е направил нищо непозволено.

30′

С играта си и в днешния двубой Доминик Янков потвърждава добрите впечатления, които остави у всички специалисти и фенове напоследък.

Доминик Янков по стъпките на Гъргоров в Лудогорец

Българинът е най-ефективният играч на шампионите

28′

Засада на Фал.

26′

Минчев центрира!

Мезаг засича топката с глава.

Неточно изпълнение.

23′

ГООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Сисиньо бележи за домакините!

Невероятна асистенция на Доминик Янков!

Изведе съотборника си сам срещу Василев и Сисиньо не сбърка!

Предимството на "орлите" е удвоено!

18′

ГОООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Кешеру!

Разписва се от близка дистанция!

Не оставя шанс за реакция на вратаря.

Добра работа и на Каули Оливейра в тази ситуация.

16′

Спасяване на Илиев!

Фал стреля от близка дистанция и вратарят на разградчани избива в корнер.

Солидна намеса на националния страж.

14′

Ангелов поваля Недялков в наказателното поле на Лудогорец.

Топката след това е пратена във вратата, но Стоянов сигнализира за нарушение на правилата.

Голът няма да бъде зачетен.

Сигналът на арбитъра бе даден своевременно.

12′

Каули получава топката в половината на съперника.

Центрира остро!

Текпетей се разминава на сантиметри с топката.

Добра ситуация за шампионите.

7′

Топката е върната към Василев.

Тя е малко по-бърза, отколкото вероятно се искаше на вратаря.

Той обаче не успява да я достигне и тя излиза в корнер.

Нищо интересно след статичното положение.

5′

Берое използва предимно крилата си, когато атакува в половината на домакините.

Еривалдо с няколко поредни центрирания, които обаче не водят до нищо съществено.

4′

Първи ъглов удар.

Той е в полза на Лудогорец.

Топката стига до Оливейра, който стреля!

1′