Турнир: efbet Лига Стадион: "Берое", гр. Стара Загора Зрители:
90+8′

Край на мача!

90+4′

ГОООООЛ! Даниел Генов реализира гол в самия край на срещата! В продълженията на срещата Браян Переа отклони с глава и в наказателното поле на Берое настъпи истински хаос. Там Ласана Н'диайе бе оставен сам и стреля, а Даниел Генов се разписа за 2:2.

85′

Ласана Н'диайде получи топка в наказателното поле, успя да се обърне и стреля. Неговото изпълнение обаче бе блокирано и мина встрани.

71′

ГООООЛ!! Политано успява да се разпише и прави резултата 2:1 за домакините! Себастиян Вия бе изведен от Вини Трибуле и остана очи в очи с Федерико Бариос. Въпреки това той реши да подаде към Джани Политано, който с лекота прати топката в мрежата на врачани. Беше вдигнат флаг за засада срещу Вия, но ВАР прегледа ситуацията и в крайна сметка сигнализира, че Вия е бил в редовна позиция и така попадението на Джани Политино бе признато.

59′

ГОООЛ! Врачани изравняват с гол на Браян Переа! Мартин Смоленски изпълни корнер, а Браян Переа засече топката с глава и изравни резултата за 1:1.

53′

Вия отново създаде проблеми за защитата на Ботев (Враца) и домакините можеха вече да водят с 2:0. Колумбиецът проби по десния фланг и пусна остър пас към Сагардия, който стреля от движение. Неговият удар обаче срещна левия страничен стълб.

49′

Втората част започва по-силно за домакините. Вия отново се опита да затрудни врачани, след като напредна с топката и стреля точно, но Бариос улови спокойно.

45′

Второто полувреме започна!

45+3′

Край на първата част!

45+2′

Хуан Соломини от Берое получава първия жълт картон за домакините.

45′

Едуардо Кунде получава жълт картон.

34′

Мартин Смоленски с жълт картон.

25′

Себастиан Вия за малко да покачи за 2:0. Той показа добра техника, след като се справи с двама играчи на Ботев (Враца) и стреля опасно с левия крак. Топката обаче премина покрай десния страничен стълб.

17′

ГОООЛ!! Домакините откриват резлултата с гол на Джорди Говеа! Голмайсторът комбинира с Франсиско Сагардия, а след това навлезе в наказателното поле на врачани и изведе тима си напред.

12′

Марко Мажуга получава първия жълт картон в срещата.

10′

Първата интересна ситуация дойде в 10-ата минута от двубоя. Тогава бранителят на гостите Мартин Ачков отправи удар от далечна дистанция, но ударът му беше много далеч от целта.

1′

10 Джани Политано 9 Даниел Генов

Отборите Берое и Ботев (Враца) се изправят един срещу друг в двубой от 25-ия кръг на efbet Лига. Незадоволителните позиции и на двата тима предвещават интересен мач в Стара Загора.

Домакините влизат в срещата като 11-и във временното класиране. Отборът на Хосе Луис Ачиари започна пролетния полусезон с три поредни загуби, но в миналия кръг изненада с 2:0 у дома Черно море.

Този успех дава надежди на заралии, че ще успеят да се измъкнат от зоната с отбори, които ще се борят за оцеляване след края на редовния сезон. Заралии имат 28 точки в своя актив, като изостава с една от десетия Славия.

Ботев от своя страна е на предпоследното 15-то място с 13 точки и по всичко изглежда, че тимът ще остане в долната половина на таблицата след разделянето на отборите. Врачани имат едва четири победи от началото на сезона и са в серия от шест поредни загуби.

В последния кръг отборът на Христо Янев допусна късен обрат с 1:2 у дома от Арда.

Главен съдия на срещата е Волен Чинков, с помощници Дениз Соколов и Мартин Ангелов. С ВАР ще се занимават Иво Андреев и Християна Гутева. Делегат на БФС е Никола Джугански, а работата на реферите зорко ще следи.

Ачиари с дилема за визитата на Ботев (Враца)