Турнир: efbet Лига Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители: 1344
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Лудогорец - ФК ЦСКА 1948 2:0 в мач от efbet Лига

Лудогорец се справи с ФК ЦСКА 1948 в трети различен турнир, разградчани пак са на върха

"Орлите" се изравниха по точки с другия претендент за титлата Черно море

88′
Снимка 655931

Източник: startphoto.bg

84′

Педро Нареси сяда на скамейката, за да отстъпи мястото си на Клод Гонсалвеш.

82′

Лудогорец опитваше да отбележи и трето попадение. Такова все пак не влизаше, като в 82-ата Рик Джонатан наказа грешка на Пиер Нгинда, но последвалият му изстрел беше спасен по отличен начин от Петър Маринов.

80′

Талис приключва участието си в мача, а вместо него ще видим Никола Илиев.

79′
Снимка 655932

70′

Реян Даскалов напуска терена, а вместо него ще видим Пиер Нгинда.

65′

Малко след появата си на терена Квадво Дуа направи нещо ненужно и при прострелен пас причини сериозна болка на вражеския вратар Маринов. Заради това той получи жълт картон.

64′

Кайо Видал ще доиграе срещата вместо Бърнард Текпетей.

63′

Квадво Дуа влиза в игра за Лудогорец, а към скамейката се отправя Руан Круз.

Снимка 655927

58′

Антонио Вутов приключва участието си в този двубой, а вместо него на терена ще видим Радослав Кирилов.

52′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 2:0! ПИОТРОВСКИ! Полският капитан на Лудогорец обаче нямаше много време да тъгува с пропуска си от по-рано, защото още в 52-ата успя да отбележи гол за 2:0. Осмият си гол в efbet Лига той вкара след чудесно центриране от корнер на Тодор Неделев. Халфът продължи много класно с глава към далечния ъгъл на Маринов и не остави шанс за реакция от страна на младия вратар.

48′

ПИОТРОВСКИ! Лудогорец можеше много да си улесни мача с началото на второто полувреме, когато "орлите" бяха близо до удвояването на резултата. Текпетей центрира от фланга, а атакувалият кълбото Пиотровски направи по-трудното и от няма и метър, прати изстрела си над горната греда.

47′

Наставникът на гостите Николай Панайотов предприема смяна и вместо Райън Бидунга в игра ще видим Емил Виячки.

47′
Снимка 655926

46′

Второто полувреме започва с жълт картон за играча на гостите - Реян Даскалов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 655925

45′

ПОЧИВКА!

42′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 1:0! ФОН ВИТРИ! Домакините от Разград поведоха в резултата с настъпването на 42-ата минута. Руан Круз отново бе отворил достатъчно пространство и леко вляво от наказателното поле реши да се надиграва с Райън Бидунга. Бразилецът съумя да отправи центриране, което се отклони в шпагата на африканския защитник. Това обаче се превърна в позитив за "орлите", тъй като топката набра такава височина, че се превърна в идеален шанс за връхлитащия Фон Витри да вкара без никакви проблеми с глава.

40′

Педро Нареси получава официално предупреждение.

38′

Лудогорец се усети, че трябва да подобри сериозно нивото на своето представяне. В 38-ата минута Тодор Неделев замахна технично и си освободи коридор за пас към Руан Круз. Бразилският голаджия стреля по диагонал, но и той не порази вратата на Маринов.

36′
Снимка 655924

33′

ГРЕДА ЗА ФК ЦСКА 1948! Лудогорец изпитваше трудности с пресата на ФК ЦСКА 1948 и можеше да пострада сериозно в 33-ата минута. Тогава "орлите" сбъркаха при изнасянето на топката и това позволи на Карагарен светкавично да подава на Талис. Бразилецът без да мисли много продължи за непокрития си сънародник Педриньо, който за разочарование на всички в лагера на гостите шутира в страничната греда. Последва двоен шанс за добавка пред  Умарбаев, но националът на Таджикистан също не съумя да завърши подобаващо.

31′

ТЕКПЕТЕЙ! Неопитната отбрана на ФК ЦСКА 1948 оставяше прекалено много пространства за нападението на Лудогорец. Едно технично отиграване на Руан Круз направи така, че кълбото да отиде към Пиотровски, а оттам насетне той бързо да комбинира с Текпетей. От изключително добра позиция обаче той стреля много високо в аут.

30′
Снимка 655919

28′

Аслак фон Витри потърси късмета си с по-неудобния си ляв крак в 28-ата минута. Техничният му изстрел обаче не намери целта, минавайки над горната греда.

19′

Нещо по-стойностно за отбелязване имаше в 19-ата минута, когато Оливие Вердон върна с глава едно центриране към далечната греда. Получилият се пас беше отигран от Якуб Пиотровски, но той нямаше необходимата точност в насочването си към вратата на Петър Маринов.

17′

Нито Лудогорец, нито ФК ЦСКА 1948  не успяват да достигнат до интересно положение пред двамата вратари. Скука...

14′
Снимка 655923

8′

Лудогорец отговори на предизвикателство с добра триходова комбинация в осмата минута. Рик Джонатан навърза трима съперникови играчи, а след това комбинира с Руан Круз. Стрелецът продължи за Бърнард Текпетей, но от своя страна той шутира безкрайно неточно в аут.

3′

Селекцията на Николай Панайотов опита да демонстрира различен облик от този, който показа в мача от турнира за Купата на България. Футболистите на ФК ЦСКА 1948 опитваха да пресират дълбоко домакините, а това донякъде създаде дискомфорт за шампионите на страната.

1′